Dogecoin Yatırımcıları, Fiyatın 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşmasıyla Büyük Bahis Yaptı – Yeni Tahminler nelerdir?

 

Coinglass’ın verilerine göre Dogecoin [DOGE] vadeli işlemlerine olan açık ilgi 2 milyar doları aştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Memcoin vadeli işlemleri şu anda Mart ayının başından bu yana %100’den fazla artışla 2,21 milyar dolarlık açık pozisyona sahip.
Bir varlığın açık pozisyon sayısının bu şekilde artması o varlıktaki açık pozisyon sayısının arttığı anlamına gelir. Bu, daha fazla yatırımcının yeni pozisyon açması veya mevcut pozisyonlarını sürdürmesi nedeniyle piyasadaki faaliyetlerin artacağına işaret ediyor.

Bu aynı zamanda türev piyasasına daha fazla likidite akışı olduğunu da gösteriyor.

AMBCrypto, Ekim 2023’te genel piyasa yükselişinin başlamasından bu yana, kripto para borsalarındaki DOGE fonlama oranlarının olumlu olduğunu tespit etti.

Bu dönemde genel piyasanın gerilemesi nedeniyle 15 Mart’tan 20 Mart’a kadar fiyatlarda görülen düşüşe rağmen bu durum devam ediyor.

Bir varlığın artan vadeli açık pozisyonlar ve pozitif fonlama oranları kaydetmesi yükseliş sinyalidir. Bu, gelecekteki piyasa katılımcılarının fiyat artışı lehine ticaret pozisyonları açmaya devam ettiğini gösteriyor.

DOGE büyümesini uzatmak istiyor

Yayınlandığı sırada DOGE 0,21 dolardan işlem görüyordu. CoinMarketCap’e göre memcoin’in değeri geçtiğimiz hafta %30 arttı. AMBCrypto’nun 1 günlük grafikteki fiyat hareketi değerlendirmesi, memcoin’in yedi günlük yükselişini uzatmaya hazır olduğunu gösterdi.

Örneğin, Hareketli Ortalama Yakınsama/Uzaklaşma (MACD) göstergesinden elde edilen okumalar, 26 Mart’ta madalyonun MACD çizgisinin sinyal çizgisinin üzerine çıktığını gösterdi. Bu bir yükseliş sinyalidir ve yatırımcılar bunu genellikle uzun pozisyon almanın bir işareti olarak yorumlarlar.

Ayrıca DOGE fiyatında geçtiğimiz hafta yaşanan artış altcoine olan taleple de desteklendi.

Bu yazının yazıldığı sırada temel momentum göstergeleri nötr çizgilerinin üzerindeydi, bu da yatırımcıların kar amacıyla varlıklarını satmak yerine meme coin biriktirmeyi tercih ettiklerini gösteriyordu.

DOGE’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI) okumaları 66,98 ve 86,77 oldu.

Son olarak coinin fiyatı Parabolik SAR göstergesinin üzerinde. Yatırımcılar bu göstergeyi piyasaya girme veya pozisyonlardan çıkma konusunda bilinçli kararlar vermek için kullanırlar.

Bir varlığın fiyatının bu göstergedeki noktalı çizgilerin üzerinde olması yükseliş momentumunun güçlü olduğunu ve fiyattaki yükselişin devam edeceğini gösterir.