EigenLayer ekibi bir airdrop duyurdu

EigenLayer yeniden alım protokolü ekibi, tokenın ve airdropun başlatıldığını duyurdu.
Protokolü destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluş olan Eigen Vakfı’nın blogu, toplam EIGEN token arzının yaklaşık 1,67 milyar olacağını söyledi.
Bunların yaklaşık %45’i, %15’i protokolle etkileşime giren kullanıcılar arasında olmak üzere EigenLayer topluluğuna tahsis edilecektir. Diğer %15 ise “kamu girişimlerine” ve ekosistem gelişimine tahsis edilecek. Ayrıca tokenlerin %29,5’i yatırımcılara, %25,5’i ise ilk katılımcılara verilecek.

Ekip, son iki grup için varlıkların bir yıl süreyle tamamen bloke edilmesini sağladı. Daha sonra üç yıl boyunca her ay tokenların %4’ünün kilidi açılacak.

Ayrıca mesajda airdropun anlık görüntüsünün 15 Mart 2024 tarihinde çekildiği belirtiliyor.

İlk sezonda %15’in %5’i airdrop’lara ayrıldı. Özellikle %90’ı protokolle “daha basit yollarla” etkileşim kuran katılımcılar tarafından alınacak. Geriye kalan %10 ise “LRT ile zor etkileşimde bulunan” kullanıcılar arasında dağıtılacak.

Topluma dağıtılan arzın kalan %10’u gelecek sezonlar için ayrılıyor. Bu parçayı elde etme yöntemi henüz belirlenmemiştir.

Katılımcılar, 10 Mayıs’tan itibaren 120 gün içinde token talebinde bulunabilecekler.

Ekip ayrıca EIGEN tokeninin başlangıçta gönderilmeyeceğini veya satılamayacağını da belirtti.

“Bu yaklaşımın EigenLayer ekosisteminin uzun vadeli büyümesini ve olgunluğunu en iyi şekilde destekleyeceğine inanıyoruz. Eigen Vakfı, bu aşamanın tamamlanmasının ardından, aktarılabilirlik de dahil olmak üzere tokenin tüm işlevlerinin etkinleştirileceğini vurguladı.

Arkham’a göre Justin Sun’a ait olan adresin (0x176f3dab24a159341c0509bbb36b833e7fdd0a132) 2 milyondan fazla EIGEN tokenı aldığını unutmayın.
Daha önce EigenLayer protokolünün ana ağın dağıtımını ve EigenDA’nın lansmanını duyurduğunu bildirmiştik.