Eski CFTC şefi Paxos liderlik ekibine katıldı

 

The Block’un son verilerine göre, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı J. Christopher Giancarlo, stablecoin ihraççısı Paxos’un yönetim kuruluna katıldı. Bu olay, kripto para birimi endüstrisinin daha da gelişmesi için oldukça önemli hale gelebilir.

Paxos yönetimi, aynı zamanda “Kripto Baba” lakaplı Giancarlo’yu işe aldı. Eski ABD Senatörü Bill Bradley de dahil olmak üzere diğer yöneticilerle birlikte şirketi ilerletmek için çalışacak. Paxos CEO’su Charles Cascarilla bir basın açıklamasında atamanın mevzuata uyum ve daha fazla konuda yardımcı olacağını söyledi.

Cascarilla, “Finansal sistemimizin altyapısını iyileştirmek için blockchain’i savunmanın ön saflarında yer aldı” dedi. “Giancarlo’nun fikirleri, düzenlenmiş dijital varlık piyasası yapısı ve stabilcoin inovasyonu alanındaki konumumuzu genişletmeye yardımcı olacak.”

Paxos, PayPal USD, Pax Dollar ve Pax Gold’u üretir. Organizasyon, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından düzenlenmektedir. Geçen yıl ABD’li düzenleyiciler Paxos’un Binance USD (BUSD) stablecoin’iyle bağlantısını araştırdı ve kuruluşun dijital varlık çıkarmasını yasakladı.

Giancarlo, Mart 2017’den Nisan 2019’a kadar CFTC’nin Başkanı olarak görev yaptı. İlk BTC vadeli işlem ürünlerinin lansmanını denetledi. Daha sonra uzman, Bitcoin türevleri hakkında “CryptoPapa: Paranın Geleceği İçin Mücadele” başlıklı bir kitap yayınladı.

Eski CFTC başkanı aynı zamanda Dijital Dolar Projesi’nin kurucu ortağıydı. Dijital Dolar, ABD merkez bankası dijital para birimi de dahil olmak üzere dijital yenilikleri keşfetmeye yönelik bir forumdur. Giancarlo, “Paxos yönetim kuruluna katılmaktan ve finans sektöründeki yeniliğin bir parçası olmaktan onur duyuyorum” dedi. “Daha verimli ve kapsayıcı bir finansal sistem oluşturmaya yönelik bu uyumluluk ve taahhüt, kripto endüstrisinin küresel gelişimine yönelik vizyonumla derinden yankılanıyor.”