Ethereum balinası, ETH oranındaki artış beklentisiyle aktif olarak bitcoin satın alıyor

Kripto balinasının faaliyetinin, Binance kripto borsasından basit bir para çekilmesinden daha fazlası olduğu ortaya çıktı. Analitik platform Lookonchain’den alınan verilere bakılırsa, en büyük Ethereum sahibi, ikinci en büyük kripto para biriminin rezervlerini büyük harfle artırmak için kurnaz bir manevra yaptı.

Kripto balinası, Mayıs ayı başlarında Binance’te etkileyici bir 10.750 ETH satın aldıktan sonra, bu varlıkların tümünü, Ethereum staking için tasarlanmış özel bir token olan stETH’ye dönüştürdü. Büyük sahibi için yeni fırsatlar açan da bu fonlardı.

Zengin kullanıcının bir sonraki hamlesi popüler DeFi borç verme platformu Aave’yi içeriyordu. Yatırımcı, stETH’sini oraya yerleştirerek, 29 milyon dolar değerinde etkileyici bir stablecoin ödünç alarak varlıklarını güvence altına aldı. Bundan sonra, kripto balinası, ödünç alınan fonları kullanarak gelecekteki büyümesine dair bahis oynayarak aktif olarak Ethereum satın almaya başladı.

Elbette, kripto para birimi satın almak için kredi kullanmak, bir varlığın fiyatı yükselirse karınızı artırmanıza veya tam tersine, oran düşerse zararda kalmanıza olanak tanıyan riskli bir stratejidir.

Son günlerde Crypto Tony gibi bir dizi önde gelen kripto analisti, Ether için olumlu tahminlerde bulundu. Büyük kullanıcılar gibi onlar da coinin hızla büyüme potansiyelini görüyorlar. Ancak ETH 2.910 dolardan işlem görürken, geçtiğimiz gün kripto paranın fiyatı %3,86 daha düştü.