Ethereum kilit direnç seviyesinin üzerinde ivme kazanıyor

Ethereum (ETH) oranı 3.550 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde istikrarlı bir büyüme gösteriyor ve bu da yatırımcılar arasında olumlu havanın oluşmasına katkıda bulunuyor. Ethereum şu anda 3.550 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. ETH/USD çifti 3.590 dolar seviyesinin desteklediği güçlü bir yükseliş trendi görüyor, bu da lider altcoin Ethereum’un yakın vadede daha da büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum için kritik direnç seviyesi

Altcoin ETH önemli bir dirençle karşı karşıya: 3.680 dolar seviyesi.Ethereum fiyatının yükselmeye devam etmesi ve daha yüksek seviyelere ulaşması için bu direncin üstesinden gelmesi gerekiyor. Son zamanlarda Ethereum, Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinin desteğiyle 3.580 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Ancak fiyat 3.680$ direnç bölgesinin üzerine çıkmadan önce küçük düzeltmeler görüyoruz, bu düzeltmeler sağlıklı piyasa konsolidasyonuna ve daha güçlü bir yükseliş trendinin oluşmasına katkıda bulunabilir.

ETH/USD için ilk büyük direnç seviyesi şu anda 3.640 dolar civarında. Ancak asıl kritik direnç 3.680 dolar. Ethereum bu direnci kırarsa 3.720 dolar seviyesini hedeflemek muhtemel hale geliyor. Yukarı yönlü ivme devam ederse Ethereum hızla yükselebilir. 3.800 dolarlık direnç seviyesine yükseldi.

Altcoin ETH’nin fiyatındaki düşüşün riskleri nelerdir?

Altcoin ETH, 3.640 dolarlık direnç seviyesini geçemezse yeni bir düşüş trendine girebilir. 3.590 dolarlık ilk destek ve trend çizgisine yakınlık bu düşüş trendini güçlendiriyor. Teknik analiz ilk büyük desteğin 3.550 dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, 3.500 dolar seviyesindeki daha önemli destek bölgesi veya 3.302 dolardan 3.680 dolara doğru yükselişin %50 Fib geri çekilme seviyesi de göz önünde bulundurulmalıdır. 3.500 dolarlık desteğin altına bir düşüş, önde gelen altcoin Ethereum’u 3.390 dolara doğru gönderebilir ve daha fazla kayıp, fiyatı potansiyel olarak sürükleyebilir. 3.250 dolar seviyesine kadar düştü.

Göstergelere göre ETH/USD için saatlik MACD ivme kaybediyor ve saatlik RSI şu anda 50 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Bu göstergeler fiyat dalgalanmalarının devam edebileceğini gösteriyor. Bu makalenin yazıldığı sırada Ethereum’un fiyatı 2.602 dolardan işlem görüyor.