Ethereum’un Borsalardaki Stok Artışı Nedeniyle Değer Kaybedebilir

 

Ethereum (ETH) stokunun kripto para borsalarında artması, orta vadede coin fiyatının düşme riski taşıdığını gösteriyor.

Borsaların bakiyesini kontrol etmek, satılabilecek Ethereum miktarında keskin bir artış olduğunu ortaya koydu. Son iki hafta içinde ticaret platformlarının cüzdanlarına 242.000’den fazla ETH aktarıldı (mevcut kurla 906 milyon dolar).

Bu durum, borsalardaki ticaret faaliyetlerinin arttığını ve bunun Ethereum fiyatının oynaklığını artırabileceğini gösteriyor, diye yazdı ünlü trader Ali Martinez.

Birçok uzman, örneğin iş insanı Anthony Pompliano, ABD’de spot Ethereum ETF’lerinin onaylanması haberini çok olumlu karşıladı. Ancak Martinez, bu olayın ETH fiyatında bir düşüşe neden olabileceğini düşünüyor, çünkü traderlar, coin fiyatındaki son artıştan elde ettikleri kârı realize etmeye başlayacaklar. Bu durumda, kripto para tüccarları “söylentiyi satın al, haberi sat” ilkesini kullanacak.

20-21 Mayıs tarihleri arasında Ethereum fiyatında hızlı bir artıştan sonra piyasada yatay bir seyir oluştu ve son 24 saatte varlık fiyatı sadece %0,11 azaldı. Ancak Martinez, coin fiyatının 3462-3580 dolar destek bölgesine düşmesini öngörüyor. Eğer ayılar 3700 dolar bariyerini kıramazsa, Ali’ye göre, yükseliş eğilimi başlayacak ve ETH 3940-4054 dolara yükselecek.