Ethereum’un Değer Kaybına Karşı Birikimleri Koruyacağını Düşünüyor, diyor Jim Cramer

 

Mad Money (Şahane Paralar) programının sunucusu Jim Cramer, Ethereum’u (ETH) mükemmel bir sermaye koruma aracı olarak nitelendirdi.

“Ethereum’a sahibim çünkü bunun, ABD dolarının büyük federal bütçe açığı nedeniyle zor zamanlar geçireceğini düşündüğüm bir dünyada, mükemmel bir sermaye koruma aracı olduğunu düşünüyorum. Ethereum bir hisse senedi değil, ama bence onu tutmaya değer,” dedi Cramer, spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasını yorumlarken.

Dikkat çekici olan, Jim Cramer’ın Aralık 2022’de izleyicilerine, yasal düzenlemelere uymayan kripto şirketlerine karşı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından uygulanacak yaptırımlar nedeniyle tüm dijital varlıklardan kurtulmalarını tavsiye etmesiydi. Görünüşe göre Cramer, kendi tavsiyesine uymayarak 2021’de satın aldığı Ethereum’u satmamış.

SEC, 23 Mayıs’ta sekiz Ethereum ETF’sinin oluşturulmasına onay verdi. Ancak bu olay, varlık fiyatının artmasına neden olmadı ve piyasada yatay bir seyir ortaya çıktı. Yine de 20 Mayıs’ta, olumlu bir karar beklenirken ETH’nin fiyatı %24 arttı. Yılbaşından bu yana altcoin’in değeri %65 arttı, bu nedenle Ethereum yatırımları sadece sermayeyi korumakla kalmadı, aynı zamanda onu artırdı.

Ethereum'un Değer Kaybına Karşı Birikimleri Koruyacağını Düşünüyor, diyor Jim Cramer
Ethereum’un ETF Başvurularının Onaylanmasından Önceki Fiyat Artışı