Ethereum’un fiyatı, kripto para balinaları tarafından satın alınan paralar nedeniyle artacak

Kripto para balinalarının davranışları, Ethereum (ETH) oranının dibe ulaştığını ve yukarı doğru hareket etmeye başlayacağını gösteriyor.

13-14 Nisan’daki düşüş sırasında, Binance platformunda 8,3 milyon dolar değerinde coin satan iflas etmiş kripto borsası FTX ve 57,3 milyon dolar değerinde ETH gönderen ticaret şirketi Cumberland da dahil olmak üzere dört büyük yatırımcı 106 milyon dolar değerinde Ethereum’u piyasaya sürdü, birkaç değişimle.

Ancak kripto para biriminin fiyatının önemli ölçüde düşmesinin ardından para çantaları dijital varlıkları satın almaya başladı. Örneğin içlerinden biri 2.942 $ fiyatla 70 milyon $ değerinde Ethereum satın aldı ve şu anda 136 milyon $ değerinde coin’e sahip.

Yıldırım hızında düşüş hareketi sırasında Ethereum oranı %11’den fazla düştü, ardından bir düzeltme meydana geldi ve coinin fiyatı neredeyse %5 arttı. Ancak grafiğe bakılırsa ETH için zor zamanlar yaklaşıyor.

12 Nisan’da ayılar daralan üçgenin alt çizgisini kırdı ve ertesi gün döviz kuru bu bariyerden toparlandı. Buna dayanarak kısa vadeli bir düzeltmenin ardından kripto para biriminin fiyatının düşmeye devam edeceğini varsayabiliriz. Şeklin genişliği Ethereum fiyatının 2226 dolara düşeceğini gösteriyor.