Foundry, Bitcoin Madenciliği Ekipmanlarını Piyasaya Sürüyor

Acryptoinvest.news: Digital Currency Group’un Bitcoin madenciliği yapan yan kuruluşu Foundry, madencilik ekipmanlarına yönelik yeni bir iş segmenti başlattı.

Foundry Hardware olarak adlandırılan bu yeni girişim, şu anda kendi güç kaynakları, daldırma optimizasyon kitleri ve kontrol panelleri üretmektedir, şirketin Cuma günü yaptığı açıklamada belirtildi.

Bitcoin madenciliği için en büyük havuzu işleten Foundry, bu yeni ürünlerle müşterilerine madencilik sistemlerini optimize etme ve kesintisiz çalışma verimliliğini artırma konusunda yardımcı olmayı hedeflediğini söyledi.

“Ek olarak, madencilere çeşitli madencilik makinelerinde kullanılabilecek ekipmanlar oluşturarak envanterde esneklik sağlamayı amaçlıyoruz,” dedi Foundry Madencilik Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı M. K. Satya.

Foundry’nin donanım alanındaki genişlemesi, Bitcoin’in dördüncü yarılanmasından iki ay sonra geliyor ve bu durum, Bitcoin hash fiyatının ve havuz operatörlerinin ücretlerinin düşmesine neden oldu.

Bu adım ayrıca, Bitcoin ASIC çiplerinin verimliliğindeki artışın yavaşlamasıyla da örtüşüyor ve bu da yardımcı yazılım hizmetleri ve donanım ekipmanlarının optimal verimlilik ve operasyonel istikrar sağlamak için giderek daha önemli hale gelmesine yol açıyor. 

Foundry, ürünlerini bu ayın sonunda Miami’de düzenlenecek Mining Disrupt konferansında tanıtacağını belirtti.