GALA Games Hackeri 23 Milyon Dolar Değerindeki ETH’yi İade Etti

 

  • Hacker, GALA Games’e pazartesi günü gerçekleşen saldırının ardından 23 milyon dolar değerinde ETH’yi iade etti.
  • CEO Eric Schiermeyer, “muhtemelen satın alıp yakacağız” dedi.
  • GALA yatırımcısı DWF Labs, 28 milyon GALA tokeni satın aldığını duyurdu.

Blockchain kayıtlarına ve Gala’nın Discord sunucusundaki açıklamalara göre, GALA Games, pazartesi günü kendi tokenini (GALA) yüz milyonlarca dolara satan bir hacker’dan yaklaşık 23 milyon dolar değerinde ETH tokenleri aldı.

Bu beklenmedik gelişme sayesinde GALA, 23 milyon dolar değerinde ETH tokenleri kazandı. Projenin CEO’su Eric Schiermeyer, Discord sunucusunda “Galaswap’ta satın alıp yakacağız” dedi. Bu, ETH kullanarak GALA tokenleri satın almayı ve ardından bu tokenleri dolaşımdan çıkarmayı ifade ediyor.

GALA Games, oyuncuların NFT ve diğer kripto varlıkları tuttuğu blok zinciri tabanlı bir oyun platformudur. GALA tokeni, platformda oyun içi varlıkların alım satımı için kullanılan para birimidir.

Bu adım, kimliği belirsiz bir hackerın Gala’nın dahili kontrol sistemlerinden faydalanarak 5 milyar yeni GALA tokeni basmasının bir gün sonrasında atıldı. Hacker, bu tokenlerin 600 milyonunu merkezi olmayan borsalarda satarak yaklaşık 6000 ETH elde etti. Salı günü, hack ile ilişkili cüzdan tüm ETH’yi GALA Games’in kontrol ettiği bir cüzdana aktardı.

Schiermeyer, “Suçluyu tespit ettiğimize inanıyoruz ve şu anda FBI, Adalet Bakanlığı ve uluslararası kurumlarla birlikte çalışıyoruz,” dedi.

Bu olay, pazartesi günü GALA fiyatının %19 düşmesine neden oldu, çünkü traderlar, dolaşımdaki arzın artması ve hackerların satış baskısından dolayı endişeliydi.

Salı günü, GALA yatırımcısı DWF Labs, piyasadaki satış baskısını hafifletmek için 28 milyon GALA tokeni satın aldığını duyurdu.

Haberin yayınlandığı sırada GALA, hala hack öncesi zirvelerinin altında kalarak yaklaşık 0,43 dolardan işlem görüyordu.