Galxe, Haziran Ayında L1 Blok Zincirinin Alfa Sürümünü Başlatmayı Planlıyor

Yeni Ürünün Duyurusu

Galxe geliştiricileri, yeni bir ürünün duyurusunu yaptı. Bu ürün, Arbitrum Nitro yığını üzerinde inşa edilen ve Gravity adını taşıyan bir L1 blok zinciridir. Alfa sürümünün Haziran ayında çıkması bekleniyor. Kamuya açık ana ağın ise 2025 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Gravity’nin Özellikleri

Galxe platformu, Gravity adlı yeni bir birinci seviye blok zincirinin alfa sürümünü başlatacağını duyurdu. Bu sürümün 2024 yılının Haziran ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Resmi duyuruya göre, Gravity farklı ağlar arasındaki etkileşimi artırmak için tasarlandı. Blok zinciri, işlemleri doğrulamak için sıfır bilgi kanıtlarını (ZKP) kullanacak.

Gravity’nin, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olması planlanıyor. Ağ, Arbitrum Nitro yığını üzerine inşa edilmiş ve yürütme katmanı olarak Reth kullanıyor.

Proje ekibi, “Galxe ekosisteminde 20 milyon kullanıcıya hizmet eden Gravity, en büyük zincir üstü dağıtım ağına sorunsuz ve kullanıcı dostu bir çözüm sunuyor,” dedi.

Dağıtım Aşamaları

Blok zincirinin dağıtımı iki aşamada gerçekleşecek. Alfa sürümünün 2024 yılının Haziran ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Kamuya açık ana ağın ise geliştiricilerin tahminlerine göre 2025 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Önceki Güncellemeler

Daha önce, Galxe’nin ikinci sürüme güncellendiğini bildirmiştik.