Gelecek hafta için Bitcoin fiyat tahmini

Uzmanlar mevcut durumu analiz etti ve önümüzdeki yedi gün içinde Bitcoin oranının hareket etme ihtimalini değerlendirdi. Geçen hafta Bitcoin 50.521 ile 52.985 dolar arasında işlem gördü.

Yaklaşan Bitcoin yarılanması, ETF onayı ve diğer faktörler fiyat dinamiklerini etkileyebilir. Alıcılar 3 Mart’tan sonra daha aktif olmayı planlıyor ancak 43.300 dolara keskin bir düşüş mümkün. Tarihsel maksimumun altı ay içinde yenilenmesi oldukça muhtemel görülüyor. Bitcoin için ana destek 50.500 – 50.600 dolar bölgesi olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Ethereum (ETH), büyüme dinamikleri açısından Bitcoin’i (BTC) geride bırakarak yatırımcıların ilgi odağı oldu. ABD’de spot ETF’lerin onaylanması ve yaklaşan Dencun güncellemesi de dahil olmak üzere tüm olumlu faktörler göz önüne alındığında, ETH’ye yönelik coşkunun önümüzdeki haftalarda devam etmesi bekleniyor.

Merkezi olmayan uygulamalar ve protokollerle ilişkili diğer altcoinler de olumlu dinamikler gösteriyor. İyimser tahminler, ETH’deki yükselişin 3.500 dolar ve 3.800 dolarlık hedeflerle devam edebileceğine işaret ediyor. Aynı zamanda Bitcoin’in, Mart ortasında yapılması planlanan yarılanmaya hazırlık amacıyla yeni bir büyüme aşamasına başlaması da bekleniyor.