Gelecek haftanın en önemli token kilitleri açılıyor

Önümüzdeki hafta hangi tokenlerin kilidinin açılacağını ve önemli kilit açma işlemlerinin piyasa dinamiklerini nasıl etkileyebileceğini size anlatacağız.

Kilit açma, daha önce yatırım turları veya diğer finansman programları kapsamında dondurulmuş olan tokenlerin kilidinin açılmasıdır.

Tipik olarak ekip, kilidin açılmasının çeşitli aşamalarında çok fazla satış baskısına neden olmamak ve böylece tokenin fiyatını düşürmemek için tokenomikleri dikkatli bir şekilde çalışır. Bununla birlikte, likidite eksikliği veya ilk yatırımcıların tokenların kilidi açıldıktan hemen sonra kar elde etmesi gibi bazı faktörler, varlığın fiyatlarını ciddi şekilde etkileyebilir.

BeInCrypto editörleri önümüzdeki hafta izlenecek 3 önemli kilit açma işlemini seçti.

1. Hashflow (HFT)

– Kilit açma tarihi: 7 Mayıs
– Kilidi açılan token sayısı: 13.620.000 HFT
– Mevcut dolaşımdaki arz: 394,135,306 HFT

Hashflow, birlikte çalışabilirlik, sıfır kayma ve MEV korumalı ticaret sağlayan merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Köprüler veya sentetik varlıklar kullanmadan yerleşik zincirler arası takas işlevi sunarak, garantili fiyat uygulamasıyla bir veya daha fazla ağ üzerinde serbestçe işlem yapmanıza olanak tanır.

Protokolün yerel tokenına HFT adı veriliyor. Kullanıcılar bunu stake edebilir ve Hashflow ekosisteminin çeşitli özelliklerine erişebilir. 7 Mayıs’ta proje ekibi, geliştiriciler, ilk yatırımcılar ve topluluk üyeleri arasında dağıtılacak olan 13 milyondan fazla HFT’nin kilidini açacak.

 

2. Ay Işını (GLMR)

– Kilit açma tarihi: 11 Mayıs
– Kilidi açılan jeton sayısı: 3.040.000 GLMR
– Mevcut dolaşımdaki teklif: 859 513 080 GLMR

Moonbeam, ölçeklenebilirliği artırırken Ethereum ağında uygulamaların çalıştırılmasını kolaylaştıran bir Polkadot parachain’idir. Aynı zamanda Polkadot’un DApp oluşturmaya yönelik yerel aracı Substrate’a daha temiz, daha kullanıcı dostu bir alternatif olarak da hizmet veriyor. GLMR tokenı, akıllı sözleşmelerin ve işlem ücretlerinin uygulanması için gaz ödemek, parachain’i desteklemekten ve ağı yönetmekten sorumlu kullanıcılara ödül ödemek için kullanılır.

11 Mayıs’ta proje, kurucular ve ilk yatırımcılar arasında dağıtılacak olan 3 milyondan fazla coinin kilidini açacak.

3. Aptos (APT)

– Kilit açma tarihi: 12 Mayıs
– Kilidi açılan token sayısı: 11.310.000 APT
– Mevcut dolaşımdaki arz: 427.929.752 APT

Aptos’un 1. katman blok zinciri kesinlikle 2023’ün en başarılı projelerinden biri olarak adlandırılabilirken, büyük ölçüde risk sermayesinin hakim olduğu tokenomikleri nedeniyle kripto topluluğu tarafından düzenli olarak eleştiriliyor. APT arzının büyük kısmı hâlâ engellenmiş durumda. Kilit açma işlemleri önümüzdeki on yıl boyunca her ay gerçekleşecek. 12 Mayıs’ta piyasaya sürülen tokenler Aptos Vakfı, topluluk üyeleri ve yatırımcılar arasında dağıtılacak.