Glassnode: Bitcoin’in Fiyatı Büyüme Hızında Altını Geçebilir

 

Yatırımcılar şu anda yüksek belirsizlik ortamında çeşitli yatırım stratejilerini inceliyor.

Analitik grup Glassnode’un tahminine göre, yatırımcıların kripto paralara artan ilgisiyle birlikte, mevcut döngüde Bitcoin’in fiyatı altının fiyatını geçebilir. Değerlendirmelerine göre, önümüzdeki aylarda Bitcoin ve altın fiyat artış oranları arasındaki fark yaklaşık iki katına çıkacak, bu da iki varlığın piyasa değerleri arasındaki oranı değiştirecek. Şu anda BTC/altın oranı 29 iken, yakın gelecekte bu oranın 65’e ulaşması bekleniyor.

Bu hafta Bitcoin’in fiyatı yeniden 70 bin dolar seviyesini aştı. Altın fiyatı perspektifinden S&P 500’ün dinamiklerine bakıldığında, ABD’nin ana borsa endeksi son altı yılda ne artış ne de düşüş göstermedi.

Bu, Glassnode’un BTC/altın oranı tahmininin gerçekleşmesi durumunda, yatırımcıların kripto para birimine yapacakları yatırımlardan elde edecekleri getirinin sadece değerli metal yatırımları açısından değil, aynı zamanda S&P 500 yatırımlarının davranışı açısından da ilginç olacağı anlamına geliyor.

Şu anda kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e artan bir ilgi gösteriyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un değerlendirmesine göre, Bitcoin ETF’lerini yöneten yatırım fonları (BlackRock, Fidelity ve diğerleri) toplamda 1 milyondan fazla BTC satın aldı.