Grayscale: Amerikalıların %47’si Kripto Parayı Yatırım Portföylerine Dahil Etmek İstiyor

Grayscale tarafından yapılan bir ankete göre, Kasım 2024’te yapılacak başkanlık seçimlerinde oy kullanmayı planlayan 1768 Amerikalı arasında, %47’si yatırım portföylerinin bir kısmını kripto paraya ayırmaya hazır. Bir yıl önce bu tür yatırımcıların oranı %40 idi.

Araştırma yazarları, “İki başkan adayı ülkedeki duruma tamamen farklı bakış açıları sunuyor ve kayıtlı seçmenlerin neredeyse yarısı başka kişilere oy vermekten memnun olacaklarını söylüyor. Bu belirsizlik ortamında kripto varlıklar Amerikalı vatandaşlar için giderek daha önemli hale geliyor,” dediler.

Grayscale, seçmenlerin kripto paralara olan ilgisinin arttığını ve gelecekteki Beyaz Saray yönetiminin dijital varlıklara yaklaşımının önemli olacağını vurguladı. Kripto para, yaklaşık olarak Cumhuriyetçiler (%18) ve Demokratlar (%19) arasında eşit bir sahiplik oranıyla “iki partili bir konu” haline geldi.

Daha önce, Dragonfly’ın yönetici ortağı Haseeb Qureshi ve eski MetaStable genel ortağı, yaklaşan seçimlerin ABD’nin mevcut başkanlık yönetimini kripto paralarla ilgilenen seçmenlere yönelmeye zorlayacağını belirtmişti.