Gün içerisinde Toncoin (TON) fiyatı %13 arttı

Pantera Capital’in en büyük yatırımı ve Notcoin (NOT) etrafında devam eden heyecan

  • Toncoin (TON) fiyatını hangi faktörlerin yükselttiğine bakalım

Toncoin’in fiyatı istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde TON kripto para biriminin fiyatı %13’ten fazla arttı.

 

TON’un pazar dinamikleri

 

CoinGecko’ya göre, bu yazının yazıldığı sırada Açık Ağ ekosisteminin (TON) yerel tokeni 6,83 dolardan işlem görüyor. Bu, varlığın bu yılın nisan ayında ulaştığı tarihi maksimum seviye olan 7,63 dolardan %9 daha düşük.

Gün içerisinde Toncoin (TON) fiyatı %13 arttı

Toncoin’in geçen haftaki fiyat tablosu. Kaynak: CoinGecko
Geçtiğimiz hafta Toncoin’in fiyatı %30,5 arttı. Ayın kümülatif büyümesi %28 oldu ve kapitalizasyon neredeyse 24 milyar dolarlık etkileyici bir rakamı aştı.

Bu arada TON’un günlük işlem hacmi %136 arttı. Şu anda bu rakamın 555 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

 

Pantera’dan rekor yatırım

 

Toncoin’in yükseliş dinamiklerinin ana itici güçlerinden biri, girişim devi Pantera Capital’in TON’a yatırım yaptığı haberi oldu. Kripto para birimi bu gelişmeye %11’den fazla büyüyerek yanıt verdi.

Ardından Pantera temsilcileri son kararları hakkında daha detaylı konuşmaya karar verdi ve bu da TON fiyatını bir kez daha yukarıya taşıdı. TON’a yapılan yatırımın girişim firmasının tarihindeki en büyük yatırım olduğunu belirttikleri bir mektup yayınladılar:

“Pavel [Durov] ve ekibi ilkelerinden vazgeçmek yerine kendi ülkelerinden kaçmak zorunda kaldı. Böylesine güçlü inançlara sahip insanlarla işbirliği yapmaktan onur duyuyoruz. Pantera yakın zamanda tarihinin en büyük yatırımını TON’a yaptı.

Yatırımın kesin miktarı bilinmiyor. Ancak bu konuda halihazırda çeşitli varsayımlar ortaya çıkmıştır:

 

  • Nisan ayı sonunda Pantera fonu yeni yapıyı finanse etmek için 1 milyar dolar topladı;
  • Girişim devi, Alchemy ve Bitso gibi tutarları 250 milyon dolardan 300 milyon dolara çıkaran projelere yatırım yaptı;
  • Şirket, FTX’ten Solana (SOL) tokenlarını satın almak için 250 milyon dolar topladı.

Notcoin ekibi listelenme tarihini duyurdu

 

Bir diğer olumlu faktör ise popüler Web3 uygulamasının kripto para birimi NOT’un TON ekosisteminde listelenmesidir. Geliştiricilere göre token, 16 Mayıs’ta 12:00 UTC’de (Moskova saati ile 15:00) piyasaya sürülecek.

Bybit kripto para borsası, Notcoin’in platformuna eklendiğini zaten duyurdu. Site TON cinsinden mevduat kabul etmeye başladı.