Güncellenmiş Tinkoff, 20.000 TON Karşılığında Telegram Kullanıcı Adı Satın Aldı

Tinkoff Bank, yeniden markalaşma süreciyle adını T-Bank olarak değiştirdi. Şirket, Telegram kanalına uygun bir kullanıcı adı almak için Fragment platformunda @tbank kullanıcı adını satın aldı. İşlem Nisan ayında gerçekleşti ve 20.000 TON (işlem sırasında yaklaşık 105.000 $) karşılığında yapıldı.

Önceki sahip bu kullanıcı adı için sadece 104 TON ödemişti. Bu yazının yazıldığı sırada T-Bank’in Telegram kanalının 289.570 abonesi bulunuyor.

Şirket, markasını kademeli olarak güncellemeyi planlıyor. İlk aşamada bu güncelleme web sitesi ve uygulamayı kapsayacak, ardından tüm yasal adlar, kart ve ATM tasarımları, zarf düzenlemeleri gibi diğer öğeler de güncellenecek.

Daha önce ForkLog, @dodopizza kullanıcı adının 155.555 TON karşılığında satışa çıkarıldığını ve aynı isimli pizza zinciri temsilcilerinin, bu kullanıcı adını kendilerine ait kılmak için mesajlaşma platformuna dava açtığını bildirmişti.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse, Tinkoff, diğer 35 Rus bankasıyla birlikte ABD yaptırımları altındadır. 28 Mart’ta Rusya Merkez Bankası, şirkete dijital finansal varlık ihraç etme lisansı verdi.