Haritalama Projesindeki Başarılar HONEY Tokeninin Değerini %43 Artırdı

HONEY, Solana tabanlı merkeziyetsiz haritalama projesi Hivemapper’ın yerel tokeni, bir günde %43 değer kazandı. Şu anda aktif, $0,08141 seviyesinde işlem görüyor. Kripto para biriminin günlük ticaret hacmi 16 katından fazla artarak yaklaşık $7,2 milyona ulaştı.

 

Haritalama Projesindeki Başarılar HONEY Tokeninin Değerini %43 Artırdı

HONEY’nin piyasa değeri, %56’dan fazla artarak $161,9 milyona yükseldi.

 

Bu rekor seviyelere rağmen, özellikle kripto piyasasındaki genel düşüşün ortasında, HONEY’nin fiyatı hala 7 Aralık 2022’de ulaştığı $0,4315 zirvesine göre %81 daha düşük. Hivemapper, merkeziyetsiz kamu altyapısı (DePIN) alanında lider bir startup olarak Google Maps ve diğer benzer hizmetleri geride bırakmayı hedefliyor. Kullanıcılara, araçlarına yerleştirilen özel kamera kayıt cihazları aracılığıyla harita verilerini toplamaları için HONEY tokenları verilir. Ödül miktarı, rotaya olan talebe bağlı olarak değişir. Haritacıların verilerini kontrol eden gönüllüler de proje tokenları ile ödüllendirilir.

HONEY tokenlerinin ani değer artışı, uzmanlara göre Hivemapper ağının genişlemesiyle bağlantılı. Ağ, kısa süre önce 13,8 milyon benzersiz kilometreyi haritalandırdı.

Kullanıcılar toplamda, çoğunlukla ABD, Kanada, Avrupa ve Doğu Asya’da olmak üzere haritalarda 262,55 milyon kilometreden fazla alan işaretledi. Ancak, Rusya ve Çin gibi ülkeler serviste yeterince temsil edilmemiştir. Hivemapper web sitesine göre, hizmet şu anda gezegenin sadece %23’ünü kapsıyor. Buna rağmen, varlık yönetim devi Franklin Templeton, Haziran ayında bu projenin DePIN sektöründe en umut verici startup olduğunu belirtti.