Haziran Ayındaki Yakma İşlemleri Shiba Inu ve Terra Classic’in Değerinin Artmasına İzin Verdi

Shiba Inu (SHIB) ve Terra Classic (LUNC) toplulukları, arzı azaltmak ve fiyatları artırmak amacıyla aktif olarak token yakma işlemleri gerçekleştiriyor. Yazın ilk ayında önemli başarılar elde ettiler.

Mevcut verilere göre, Haziran ayında Shiba Inu topluluğu dolaşımdan 918 milyondan fazla SHIB kaldırdı. Shibburn verileri, Haziran ayında yakılan SHIB’nin neredeyse üçte birinin ayın son gününde gerçekleştiğini ve bu durumun aylık yakma oranını %148,69 artırdığını gösteriyor.

Shibburn verilerine göre, Shiba Inu topluluğu, Haziran ayının 30 gününün 25’inde farklı hızlarda SHIB token yakma işlemi gerçekleştirdi. Ayın ilk yarısında topluluk daha fazla SHIB yaktı, özellikle 11-14 Haziran tarihleri arasında. Ancak, 30 Haziran’da 300 milyon SHIB tokeninin yok edilmesi, meme coin’in fiyatını önemli ölçüde etkiledi.

TradingView’e göre, yakma işlemleri sayesinde SHIB %5 arttı ve meme coin’in fiyatı $0,00001660’dan $0,00001759’a yükseldi.

Terra Luna Classic topluluğu da Binance tarafından uygulanan yakma mekanizmasına büyük umutlar bağlıyor. Ağdaki doğrulayıcılar, yok edilmesi beklenen büyük miktarda tokeni stake ediyor. Bu çabaların sonucunda LUNC miktarı 6,78 trilyona düştü.

TradingView verilerine göre, tokenin dolaşımdaki arzının azalması, %4’e yakın bir fiyat artışıyla $0,000082046 seviyesine yükselmesine neden oldu.