Hotbit Exchange İncelemesi

 

Hotbit , BitDegree Exchange Tracker’da #. sırada yer alan Merkezi bir borsadır . Hotbit’in son 24 saatte 44.624.095 dolarlık işlem hacmi var .

Hotbit’in şu anda 1.288 kripto para birimi, 23 fiat para birimi ve 1.466 pazarı (kripto para alım satım çiftleri) bulunmaktadır

Hotbit’i diğer borsalarla burada karşılaştırabilirsiniz : Borsa Karşılaştırma Aracı .

Hotbit kripto para borsası 2018 yılında kuruldu. Hedefi “kripto para birimlerinin Amazon’u ” olmaktır . Hotbit kripto para borsası, kullanıcı çeşitliliği nedeniyle İngilizce, Çince, Rusça, Türkçe, Tayca ve Korece olmak üzere altı farklı dili desteklemektedir .

Hotbit kripto borsası Japonya, Rusya, Güney Kore, Güneydoğu Asya ülkeleri ve Türkiye gibi gelişmekte olan kripto para piyasalarına odaklanıyor. Faaliyet gösterdikleri ülkelerdeki sıkı finansal ve kripto para düzenlemeleri nedeniyle KYC doğrulama süreci, tüm kullanıcıların orijinalliğini sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. Bu nedenle, para çekebilmek için kullanıcıların devlet tarafından verilen kimlik kartlarını kullanarak kimliklerini doğrulamaları gerekmektedir. Ayrıca, kara para aklamaya veya terörün finansmanına karşı korunmak amacıyla, yeni hesaplar, kaydedilip doğrulandıktan sonraki 24 saate kadar para çekemez .

Bu yazının yazıldığı an itibariyle Hotbit kripto para borsasının 7 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var ve dünya çapında 170’den fazla ülkede kullanıma sunuluyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilere sunulmamaktadır .

Piyasalar

Hotbit borsasında kayıtlı 3.200’ün üzerinde işlem çifti ve 1.900’ün üzerinde token bulunmaktadır. Hotbit, dünyada en fazla işlem çifti ve kripto varlığının listelendiği borsalardan biri olarak kabul ediliyor. Hotbit’teki işlem hacminin 24 saatlik bir süre içinde ortalama 60 milyon doların üzerinde olmasının nedenlerinden biri de budur.

Ticaret açısından platformda mevcut olan tek ticaret seçeneği Hotbit spot ve ETF ticaret seçenekleridir . Platform şu anda marjin veya vadeli işlem ticaretini desteklemiyor. Desteklenen başlıca kripto para birimlerinden bazıları BTC , ETH , LTC ve diğerleridir. Hotbit, dijital varlıkları belirli kategorilere ayırdı. Kullanıcılar küresel varlıkları, sabit varlıkları, NFT’leri, web3 varlıklarını, DAO’yu ve diğer bazı türleri seçebilir .

Hotbit borsa işlem ücretleri ile ilgili olarak platform, yapıcı ve alıcı işlemleri için farklı ücret yapıları kullanıyor. Yapımcı işlemler için global ve global seçilmiş işlemlerde sırasıyla %0,30 ve %0,50 ücret alınır. Alıcı işlemlerde global ve global özellikli işlemler için sırasıyla %0,45 ve %0,20 ücret alınır. Hotbit, kripto para birimindeki para yatırma işlemleri için ödeme yapmaz. Şirket şu anda fiat para yatırma işlemlerini desteklemediğinden, bu para yatırma işlemleri yalnızca kripto para birimi cinsinden yapılmaktadır.

Para çekme işlemleriyle ilgili olarak, para çekme sırasında alınan Hotbit kripto para birimi ücreti, söz konusu blok zincirinin ağ veya gaz ücretlerine bağlıdır. Kullanıcıların yalnızca belirtilen gaz ücretlerinden memnun olmaları durumunda para çekmeleri tavsiye edilir.

Hotbit belirteci (HTB), Hotbit ekosisteminin yerel yardımcı belirtecidir. Bu tokenlara sahip olmak, kullanıcılara ticaret ve staking ücretlerinde indirimsağlar . Toplam HTB token arzı 700 milyonun üzerinde HTB tokenidir.

Diğer servisler

Borsa, ticaretin yanı sıra çeşitli gelir getirici fırsatlar da sunuyor. Örneğin Hotbit esnek stake seçenekleri ve DeFi çiftlikleri sunuyor . USDT, BTC, USDT, ETH, SHIB, FIL ve daha birçok kripto varlığa bahis oynayabilirsiniz.

Ayrıca Hotbit kripto borsası, tüccarları ve yatırımcıları platformda tutmak ve onlara daha fazla kazanma fırsatları sunmak amacıyla çeşitli etkinlikler ve airdroplar düzenliyor. Bu olaylar belirli varlıklardaki işlemlere dayanmaktadır. Kullanıcılar belirli bir süre içinde belirli bir varlıkla başarılı bir şekilde işlem yapar ve skor tablosuna girerse bir ödül alırlar.

Airdroplarda ise kullanıcının öncelikle projeye belirli bir miktar yatırması ve ardından etkinlik sonunda aynı varlık şeklinde bir ödül alması gerekiyor. Bu genellikle yeni bir varlığı tanıtmak veya bağışlar yoluyla başarılı kılmak isteyen çeşitli platformlar tarafından yapılır.

Ayrıca kullanıcıların arkadaşlarını Hotbit’e davet etmelerine ve borsaya ödedikleri ücretlerden %60’a varan komisyon kazanmalarına olanak tanıyan bir yönlendirme programı da bulunmaktadır . Platform , ne ticaret yaptıklarına bağlı olarak yönlendirmeler için farklı komisyon oranlarına sahiptir.

Kullanıcılar, tavsiye ettikleri kişilerin ETF’lerde işlem yapması durumunda %60’a kadar işlem ücreti komisyonu ve yönlendirmelerinin spot işlem yapması durumunda ise %40’a kadar işlem ücreti komisyonu kazanabilirler. Geri dönüş oranı aynı zamanda büyük ölçüde kullanıcının sahip olduğu HTB miktarına da bağlıdır.

Şirket hakkında

Ocak 2018’de kurulan ve Çin, ABD ve Tayvan’dan çekirdek ekip üyeleriyle Hong Kong ve Estonya’da kayıtlı olan Hotbit’in merkezi şu anda Şangay ve Taipei’de bulunuyor. Platform , F2pool, Spark Pool, Mytoken, Slow Mist, HashQuark ve diğerleri gibi birçok güçlü ortakla ortaklıklar kurmuştur .

Nisan 2019’da Hotbit kripto borsası, mevduatlara uygulanan mevcut faizi kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Tokenları kilitlemeye veya dondurmaya gerek kalmadan kullanıcılarına mevcut para yatırma işlemlerine günlük faiz sunan ilk kripto para borsalarından biriydi . Bu yazının yazıldığı an itibarıyla 190.000’den fazla Hotbit kullanıcısına mevcut mevduatlara günlük 180.000 USDT’nin üzerinde faiz dağıttılar

Hotbit kripto para borsasının kurucuları ve çekirdek ekibi hakkında internette çok az ayrıntı var. Ancak platform, kurucularını kripto para birimi ve girişimcilik konusunda yetkin deneyime sahip kişiler olarak tanımlıyor .

Tüketicilerin para çekmesinde sorunlar yaşansa da site, Kasım 2022’de bu sorunların aşıldığını ve kullanıcıların artık işlemlerini başarıyla

tamamlayabildiğini duyurmuştu. Ocak 2023 itibarıyla platformda herhangi bir güvenlik ihlali veya hacklenme olduğuna dair herhangi bir kanıt bulunmuyor.