Huobi Kripto Borsası: Yatırımcılar için İnceleme

Huobi kripto para borsası hakkında bir inceleme hazırladık. Huobi pazarlarını, pasif gelir araçlarını (Huobi Earn, vb.), ticaret komisyonlarını, para yatırma/çekme yöntemlerini ve borsanın doğrulama prosedürünü (KYC) dikkate alıyoruz.

HTX (Huobi) ile ilgili en önemli şey

HTX, 2013 yılında kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Daha önce platform Huobi olarak adlandırılıyordu, ancak 2023’te yeni bir isim aldı: HTX. Borsa, spot piyasada kripto para ticareti, türev sözleşmeler ve pasif gelir araçları sunuyor.

Huobi Kripto Borsası
HTX değişim web sitesinin ana sayfası (Huobi)

Kurucusu Çinli girişimci Leon Li’dir. Yasal olarak site Seyşeller’de “kayıtlıdır”. Yerel ofisler – Hong Kong, Güney Kore, Japonya, Malezya ve ABD’de. Japonya’dan gelen müşteriler için ayrı bir platform vardı: Huobi Japonya. Yeniden markalaşmadan önce borsanın uluslararası versiyonu resmi olarak Huobi Global olarak adlandırılıyordu.

HTX kripto para borsası, müşterilere 690 çift halinde birleştirilmiş 607 kripto para birimi sunuyor. Ortalama günlük işlem hacmi 4 milyar dolar.Sitenin ana çifti, işlem hacminin %15’ini kaplayan BTCUSDT’dir. Yatırımcılar arasında ikinci talep görenler ise günlük işlemlerin her biri %5’lik SOLUSDT ve ETHUSDT’dir. HTX’in kendi HT tokenı vardır. Token sahipleri ticaret komisyonlarında indirim alır ve borsanın VIP programına katılabilirler.

Heco Chain blockchaini HTX ile ilişkilendirildi. EVM uyumlu ağ, düşük maliyetli işlemlere, akıllı sözleşmelere ve DEX protokollerine sahip bir ağ olarak konumlandırıldı. Kasım 2023 itibarıyla Heco Chain projesi askıya alındı.

Değişim web sitesi Rusça dahil 14 dile çevrildi. Fiyat tekliflerini görüntülemek için USD, UAH, EUR dahil 19 fiat para birimi mevcuttur. HTX mobil uygulaması iOS ve Android’de mevcuttur ve App Store ve Google Play’den indirilebilir. Üçüncü taraf uygulamaların (ticaret terminalleri, çevrimiçi günlükler vb.) API aracılığıyla bağlanması hayata geçirildi.

P2P ticareti HTX’te mevcuttur. “Kripto Para Satın Al” bölümünde kullanıcılar banka kartı kullanarak kripto para satın alabiliyor. HTX ayrıca OTC Masası – tezgah üstü, elden elden işlemler de sunmaktadır. OTC için minimum işlem tutarı 100.000 ABD dolarıdır. “Web 3.0” bölümünde HTX ve Tron’a bağlı NFT pazaryeri APENFT’ye bir bağlantı bulunmaktadır. Henüz HTX’te tescilli bir DeFi geliştirmesi yok.

HTX spot pazarı

HTX spot piyasasında BTC, ETH, HT, TRX ve USD stabilcoinleri USDT, USDD, USDC, TUSD ve PYUSD ile çiftler halinde enstrümanların ticareti yapılır. Bitcoin ve Tether ayrıca fiat EUR, TRY, BRL, UAH ve GBP ile çiftler halinde fiyatlandırılıyor. Marjlı ticaret mevcut. Kaldıraçla işlem yapmak için emir oluşturma formunun yanındaki “ Çapraz 5x ” veya “ İzole 10x ” seçeneğine tıklamanız veya “ Ticaret – Marj ” bölümüne gitmeniz gerekmektedir

HTX Spot Piyasa Arayüzü (Huobi)
HTX Spot Piyasa Arayüzü (Huobi)

Çoğu kripto borsası gibi Huobi’nin de iki marjin modu vardır: “ Çapraz Marj ” ve “ İzole Marj ”. Çapraz marj, teminatı aynı anda birden fazla pozisyona dağıtır. İzole marj, pozisyon başına sabit bir teminat varsayar. Huobi spotunda 10 katına kadar kaldıraçla marj ticareti mümkündür.

Kenar boşluğu modları arasında geçiş yapmak için tablonun üzerindeki sekmeyi seçmeniz gerekir. Çapraz sekme – çapraz kenar boşluğuna sahip çiftler, Yalıtılmış – yalıtılmış kenar boşluğuna sahip.

Ticaret bölümü, marjin ticaretini ve kaldıraçsız spot ticaretini birleştiren bir arayüzdür. Bu bölüm, öğelerin düzenlenmesi ve “tek tıklamayla” spot işlemlerden marjin işlemlerine geçiş açısından farklılık gösterir. İşlemler ayrı hesaplardan ödenir; kaldıraçsız işlemler spot hesaptan, kaldıraçlı işlemler ise marjin cüzdanından yapılır.

Spot piyasadaki işlemler için bir bot “ Ticaret ” menüsünde mevcuttur. HTX botu bir ” Izgara ” stratejisi kullanır; tüccar bir fiyat aralığı belirler ve robot, hedef fiyatların etrafına bir “tablo” emri yerleştirir. Değişim incelemesinde robotun işleyişinin ayrıntılarına girmeyeceğiz. Huobi, botu başlatmadan önce stratejinin ve talimatların bir tanımını sağlar.

HTX Vadeli İşlem Piyasası

Vadeli işlemler ve opsiyonlar HTX borsasının Türevler bölümünde işlem görmektedir . HTX vadeli işlemleri iki kategoride sunulur: USDT marjı, yani dolar stabilcoinleri marjı ve COIN marjı, temel kripto para biriminde marj (ters vadeli işlemler).

USDT-M Vadeli İşlem Piyasası

USDT-M vadeli işlemler bölümü, USDT cinsinden marjlı 107 sürekli sözleşmenin alım satımını yapmaktadır. Bu, alım satımların yalnızca bu stablecoin üzerinden sonuçlandığı anlamına gelir; teminat USDT cinsinden yatırılır, kârlar kredilendirilir veya zararlar silinir

USDT-M Vadeli İşlem Piyasası Arayüzü
USDT-M Vadeli İşlem Piyasası Arayüzü

Sözleşmeler açık uçludur; son kullanma tarihi yoktur ve bunlara göre teslimat mümkün değildir. Kaldıraçla işlem yapmak, çapraz marj ve izole marj modlarında mümkündür. Kullanılabilir maksimum kaldıraç 200x’tir. İzin verilen kesin kaldıraç miktarı, belirli vadeli işlemlere bağlıdır ve yatırımcılar arasında farklılık gösterebilir.

İstenirse tüccar tek yönlü modda veya riskten korunma modunda işlem yapabilir. Riskten korunma modunda, bir enstrüman için iki zıt yönlü pozisyonu aynı anda açmak mümkündür. Bu, tek yönlü modda çalışmaz; borsa, yatırımcının halihazırda aktif bir pozisyona sahip olduğu bir sözleşmede pozisyon açmanıza izin vermez.

COIN-M Vadeli İşlem Piyasası

COIN-M bölümünde HTX, teminatın sözleşmede belirtilen dayanak varlığa yatırıldığı sözleşmeler olan ters vadeli işlemler sunar. Yani, BTCUSD vadeli işlemleri için Bitcoin, ETHUSD için Ethereum vb. Teklif fiyatı – USD cinsinden.

COIN-M Vadeli İşlem Piyasası Arayüzü
COIN-M Vadeli İşlem Piyasası Arayüzü

BTCUSD, ETHUSD ve TRXUSD vadeli işlemleri kalıcı ve vadeli (haftalık, iki haftalık ve üç aylık) olarak mevcuttur. Buna göre borsada BTC için dört ters vadeli işlem (haftalık, iki haftalık, üç aylık ve sürekli) ve ETH için dört ters vadeli işlem aynı anda işlem görüyor. TRXUSD için – üç sözleşme (haftalık, iki haftada bir, kalıcı). Ayrıca COIN-M bölümünde LINK, DOT, ADA, LTC, XRP ve DOGE için kalıcı vadeli işlemler mevcuttur.

COIN-M sözleşmeleri yalnızca çapraz marj modunda işlem görür. Kaldıraç – 200x’e kadar.

HTX Seçenekleri

BTCUSDT ve ETHUSDT opsiyonları Huobi borsasında işlem görmektedir. İki tür seçenek mevcuttur: Avrupa ve Amerika.

HTX Değişim Seçenekleri Sayfası
HTX Değişim Seçenekleri Sayfası

Sözleşmede belirtilen sona erme tarihinden önce “Amerikan” sözleşmesi uygulanabilir. “Avrupalı” – yalnızca son kullanma tarihinde. Opsiyon ticareti yapabilmek için öncelikle USDT’yi opsiyon hesabınıza aktarmanız gerekir. Huobi Opsiyonları hakkında tüm bilgileri borsanın ” Başlangıç ​​Kılavuzu ” ve ” Ürün Tanıtımı ” bölümlerine giderek edinebilirsiniz .

HTX İşlem Ücretleri (Huobi)

Huobi’nin spot piyasadaki temel komisyonu %0,2yapıcı ve alıcıdır. HT komisyonunu ödeyerek %25 indirimden yararlanabilirsiniz. Komisyon maliyetlerini azaltan çok seviyeli bir VIP programı bulunmaktadır. Huobi’nin USDT-M ve COIN-M vadeli işlemleriyle ilgili temel komisyonu %0,02 yapıcı, %0,05 alıcıdır .

BTCUSDT opsiyonları için temel komisyonlar – yapıcı %0,002 , alıcı %0,005 . ETHUSDT – yapıcı %0,0005 , alıcı %0,00125 . Daha fazlasını Huobi Komisyonları: inceleme, indirimler makalesinde okuyun .

CScalp’tan yönlendirme bonusu

CScalp ekibinin yönlendirme bağlantısını kullanarak HTX borsasında hesap açan kullanıcılar, %50’ye varan komisyon indiriminin yanı sıra toplamda 5.627 USDT’ye varan bonuslardan da yararlanabiliyor. İndirim ve bonuslardan yararlanmak için “ HTX’e Kaydolun ” düğmesine tıklayın.

HTX Yatırım Ürünleri (Huobi)

HTX Kazanın

HTX Earn (eski adıyla Huobi Earn), Huobi borsasının pasif gelir araçlarını birleştiren bir bölümüdür. Burada yatırımcılar varlıkları faize yatırabilirler. Yatırımlar abonelik yoluyla toplanır. Genel olarak HTX Kazan bölümündeki staking kuralları, Binance veya Bybit gibi diğer kripto borsalarındaki benzer ürünlerden farklı değildir.

HTX Kazanma Sayfası
HTX Kazanma Sayfası

Kullanıcı ilgilenilen kripto para biriminin yanındaki ” Abone Ol ” seçeneğini tıklar, yatırım tutarını belirtir ve tokenleri cüzdandan havuza aktarır. Paralar havuzda belirli bir süre boyunca “dondurulur”. Tüccar banka mevduatı gibi periyodik ödemeler alır. Varlıkların dondurulmasına ilişkin kesin koşullar, kârlılık koşulları ve yüzdeleri, belirli aboneliğe bağlıdır ve HTX Kazanma bölümündeki kripto para birimi satırında belirtilir.

Köpekbalığı yüzgeci

Shark Fin, “ HTX Kazan ” bölümünün bir ürünüdür . Bir çeşit stake etme ve opsiyon “karışımı”. Shark Fin’in fikri, stake etme sırasında dayanak varlığın fiyatının artması veya tam tersine düşmesi durumunda ek kazanç olasılığıdır.

Değişim web sitesinde Köpekbalığı Yüzgeci
Değişim web sitesinde Köpekbalığı Yüzgeci

Bir tüccar Shark Fin’e yatırım yaparak gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin bir tahmin seçer. Örneğin “ Boğa on BTC ” ürününü yedi gün boyunca stake ediyoruz. Staking için temel faiz alacağız. Yükseliş tahmini gerçekleşirse Shark Fin bize ek gelir sağlayacak. Trendi tahmin edemezsek ve fiyat düşerse, ek gelir olmayacak – sadece stake faizi.

Staking

“Stake Etme” bölümü, kripto para birimlerini stake etmeye yönelik öneriler içerir (daha fazla ayrıntı için Staking nedir makalesine bakın ). Varlıkları yatırmak için ilgili kripto para birimini satın almanız gerekir. Daha sonra ürün kartındaki “ Varlık Ekle ”ye tıklayın

HTX borsasında stake bölümü
HTX borsasında stake bölümü

Yerleştirilecek para birimi sayısını belirtmeniz gereken bir pencere açılacaktır. Tekliflerin çoğu esnek stake etme özelliğine sahiptir: Bir yatırımcı, kazandığını kaybetmeden kripto varlıklarını istediği zaman iade edebilir. Sabit stake etme daha az yaygındır; madeni paralar, planlanandan önce çekilme olasılığı olmaksızın belirli bir süre boyunca bloke edilir.

Çift para birimi yatırımları

Çift dövizli yatırımlar anlam itibarıyla opsiyona benzer yapılandırılmış bir üründür. Huobi’de BTC, ETH, AVAX ve SOL kripto para birimleri için BI’lar USDT ve USDC stabilcoinleri ile çiftler halinde mevcuttur.

HTX borsasında çift para birimi yatırımları
HTX borsasında çift para birimi yatırımları

Çift para birimi yatırımı, belirli bir tarihte (kullanım fiyatı) bir kripto para biriminin stabilcoine göre fiyatını dikkate alan bir seçenektir. Bir tüccar, bir BI satın alarak, kripto para biriminin fiyatının vade sonundaki kullanım fiyatına eşit veya bundan daha yüksek olacağına dair bir “bahis” yapmış olur. Fiyat kullanım fiyatının üzerindeyse tüccar gelir elde eder. BI riski, bir varlığın fiyatının BI’nın satın alındığı andaki fiyatının altına düşmesidir. Çift para birimi yatırımları hakkında daha fazla bilgi için Çift para birimi yatırımlarına girişmakalesine bakın .

HTX Finans

“ Finans ” bölümünde, HTX kullanıcıları kripto para varlıkları ile güvence altına alınan bir krediye başvurabilirler. İki ürün mevcuttur – “ Kripto Kredileri ” ve “ OTC Kredisi ”.

Kripto Krediler

Huobi kripto para birimi kredileri sunuyor – kullanıcılar başka bir kripto para birimini teminat olarak kullanarak kripto para birimi cinsinden kredi alabilirler. Örneğin, BTC’ye teminat yatırarak USDT alın.

HTX Kripto Kredileri
HTX Kripto Kredileri

Borçlu kredi vadesini seçer – 30, 45, 90 gün. Kredinin yıllık faiz oranı piyasa koşullarına bağlı olup, krediye başvurmadan önce hesaplanmaktadır. Günlük yüzde de hesaplanır.

OTC Kredisi

OTC Kredisi, Huobi kurumsal müşterilerine, piyasa yapıcılara ve Prime 5 VIP statüsü ve üzeri kullanıcılara yönelik bir borç verme hizmetidir.

OTC kredileri sayfası
OTC kredileri sayfası

OTC Kredisi, yatırımcı likiditesinin korunmasına ve işlem hacminin artırılmasına yardımcı olur. Minimum kredi tutarı 500.000 USDT veya kripto para birimindeki eşdeğeridir. Kredi vadesi bir haftadan bir yıla kadar değişmektedir. Huobi ile sözleşme imzalayan VIP müşteriler, 10 milyon dolara kadar kredi bekleyebilirler.

Kopya ticareti HTX (Huobi)

Huobi kopya ticareti, bir tacirin işlemlerinin otomatik olarak kopyalandığı bir “aboneliktir”. Yatırımcılar bölümün ana sayfasında abone sayısını, istatistikleri ve PnL grafiğini gösteren “kartlar” şeklinde sunulur.

HTX borsasındaki tüccar istatistikleri bölümünü kopyalayın
HTX borsasındaki tüccar istatistikleri bölümünü kopyalayın

Bir yatırımcıyı takip etmek için karttaki “Takip Et” seçeneğine tıklamanız gerekir. Açılan pencerede sabit bir marj belirleyin, pozisyon limiti belirleyin, kar alma ve zararı durdurma yüzdelerini ayarlayın. Yani “takipçi” pozisyonun ayrıntılarını kopyalamaz, “lider” anlaşmasını kendi parametreleriyle kullanır. Örneğin, “lider” tüccar 100x kaldıraçla bir pozisyon açtı. Anlaşma, abonenin belirttiği kaldıraç dikkate alınarak kopyalanır. Diyelim ki 5x kaldıraçla. Kopyala ticaret hakkında daha fazla bilgiyi Kopya Ticareti: Yeni Başlayan Yatırımcılara Genel Bakış makalesinde bulabilirsiniz .

HTX (Huobi)’de ticarete nasıl başlanır?

HTX (Huobi) üzerinde işlem yapmaya başlamak için e-posta veya telefon numarasıyla kaydolarak platformda bir hesap açmanız gerekir. Kaydınızı onaylamak için e-postanıza/telefonunuza bir kod gönderilecektir (e-posta veya SMS yoluyla). Kayıt olduktan sonra güvenlik ayarlarınızı yapılandırmanız gerekir. Google Authenticator’ı bağlamanız tavsiye edilir. Tüm HTX ürünlerine tam erişim için doğrulamayı geçmeniz gerekir. HTX’e başlama hakkında daha fazla bilgi için Huobi’ye Başlarken: Ayrıntılı Talimatlarmakalesine bakın .

KYC HTX (Huobi)

KYC HTX dört seviyeden oluşur. Kayıt ve e-posta/telefon numarası onayı sonrasında tüm kullanıcılara “ Seviye 1 ” ödülü verilir. İlk aşamada fiat para yatırma işlemleri yasaktır ve P2P işlemlerine erişim kapatılmıştır. Para çekme limiti günde 5 BTC’ye kadardır (veya başka bir kripto para birimindeki eşdeğeri).

HTX değişiminde doğrulama
HTX değişiminde doğrulama

“ Seviye 2 ”de günde 999 USD’ye kadar P2P ticaretine izin verilir, para çekme limiti günde 200 BTC’ye çıkar. İkinci seviyeyi elde etmek için adınızı ve soyadınızı belirtmeniz ve kimlik belgelerinin taranmasını sağlamanız gerekecektir. İkinci seviyeden itibaren, çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla itibari para ikmaline ve aracı hizmetleri kullanarak bir kartla kripto para biriminin satın alınmasına izin verilmektedir. “ Seviye 3 ” için kişisel bilgilerinizi vermeniz, bir selfie çekmeniz gerekecek ve “ Seviye 4 ” için ikamet adresinizi doğrulamanız ve kullanıcının yatırım potansiyelini değerlendirmek için bir anket doldurmanız gerekecek. Dördüncü seviyede, HTX kullanıcıları itibari para işlemlerine erişebilir; doğrudan banka havalesi yoluyla para aktarabilirler.

KYC HTX hakkında daha fazla bilgiyi HTX doğrulaması nasıl geçilir (Huobi) makalesinde bulabilirsiniz .

Dominika Dijital Vatandaşlığı

Huobi’de KYC’yi tamamladıktan sonra “ Dominika Dijital Vatandaşlığı ” na başvurabilirsiniz . Bu, Huobi, Tron ve Dominika (Karayipler’de bir ada devleti) hükümetinin ortak bir gelişmesidir. Geliştiriciler, alınan DMDC durumunun, geliştirilmekte olan metaveriye erişimi açacağını ve ayrıca Dominika’da bir banka hesabı almayı kolaylaştıracağını iddia ediyor.

HTX Web Arayüzü

Web arayüzü, borsa web sitesinde bulunan bir ticaret arayüzüdür. Bu, kullanıcılara sunulan varsayılan başlangıç ​​çalışma alanıdır.

HTX değişimindeki web arayüzü
HTX değişimindeki web arayüzü

HTX grafiği merkezde bulunur. TradingView grafiklerine (dahili göstergelerle birlikte) geçebilir ve ticaretin derinliğini gösteren “Derinlik” grafiğine bakabilirsiniz. Grafiğin solunda mevcut ticaret araçlarının (spot çiftleri) yer aldığı bir tablo bulunmaktadır. Çiftler konuya ve teklif para birimine göre gruplandırılır. İstenilen parayı hızlı bir şekilde seçmek için bir arama çubuğu mevcuttur.

Sağ tarafta “ Sipariş Defteri ” modülü – hisse senedi emir defteri bulunmaktadır. Modülün ikinci sekmesi olan ” İşlemler “, borsadaki tüm geçmiş piyasa işlemlerini gösterir. Grafiğin altında, TP/SL’yi belirleme ve fiyatları tetikleme özelliğine sahip, emir göndermek için bir ticaret modülü bulunmaktadır. Sekmeleri kullanarak, ” Çapraz ” ve ” İzole ” nokta modlarından kenar boşluğu modlarına geçiş yapabilirsiniz . Başvuru formunun sağ tarafında hesap yönetimi modülü bulunmaktadır. Aşağıda “ Açık emirler ”, “ Sipariş geçmişi ” ve “ Varlıklar ” tabloları bulunmaktadır .

Vadeli işlem arayüzü biraz farklıdır – ticaret modülü sağa taşınmıştır ve grafiğin altında ” Pozisyon “, ” Açık Emirler “, ” Sipariş Geçmişi ” vb. bilgi tabloları bulunmaktadır.

HTX Masaüstü Uygulaması

HTX’in PC’den işlem yapmanızı sağlayan bir masaüstü uygulaması yoktur. Bir bilgisayardan çalışırken, web sürümünü kullanabilir veya API aracılığıyla bir ticaret terminaline bağlanabilirsiniz ( kripto para birimi borsalarında işlem yapmak için terminaller Kataloğumuzdan bir terminal seçebilirsiniz ).

HTX Mobil Uygulaması

HTX mobil uygulaması Apple (iPhone, iPad) ve Android cihazlarda kullanılabilir. Uygulama borsanın web sitesinden, App Store ve Google Play’den indirilebilir.

HTX (Huobi) web sitesindeki mobil uygulama sayfası
HTX (Huobi) web sitesindeki mobil uygulama sayfası

Uygulamanın işlevselliği web sürümüne yakındır. Spot ve vadeli piyasalar, kredili ticaret, yatırım ürünleri, opsiyon ticareti mevcuttur. Kullanıcılar KYC’yi telefonlarından tamamlayabilir, bir satın alma işlemi için banka kartıyla ödeme yapabilir (doğrulama durumu izin veriyorsa), kripto varlıklarını yatırabilir ve çekebilir ve hesap ayarlarını değiştirebilir.

CScalp aracılığıyla HTX (Huobi) üzerinde işlem yapma

HTX kullanıcıları CScalp profesyonel ticaret terminali aracılığıyla borsada işlem yapabilirler. CScalp’te emir defteri, işlem akışı, kümeler ve hacim göstergeli grafikler aracılığıyla piyasayı ayrıntılı olarak analiz edebilirsiniz. Alıntılar doğrudan Huobi’den geliyor. Terminalin “hızlı” bir ticaret işlevi vardır – tüccarlar tek tıklamayla HTX borsasında kripto para birimini alıp satabilirler.

HTX santraline bağlı CScalp terminalinin görünümü
HTX santraline bağlı CScalp terminalinin görünümü

CScalp lisansı ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Terminali almak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi bırakmanız yeterlidir; dağıtım kitini ve lisans dosyasını içeren bir e-posta alacaksınız.

CScalp terminali aktif ticaret için tasarlanmıştır – ticaret ve analitik araçlar, bir scalper ve gün içi tüccarın bakış açısından piyasayla çalışmak için optimize edilmiştir. Serbest ölçeklendirme terminali CScalp’in gözden geçirilmesimakalesinde terminal hakkında daha fazla bilgi edinin .

CScalp, API aracılığıyla HTX değişimiyle çalışır. Terminalin santrala nasıl bağlanacağı – talimatlarda CScalp’in Huobi santraline nasıl bağlanacağı .

HTX Cüzdanları (Huobi)

Her HTX kullanıcısının kişisel hesabında altı adet özel cüzdan vardır: “ Spot ”, “ Vadeli İşlemler ”, “ Fiat ”, “ Kazanç ”, “ Marj ” ve “ Seçenekler ”.

HTX kişisel hesabındaki yatırımcıların cüzdanları
HTX kişisel hesabındaki yatırımcıların cüzdanları

Borsanın önemli alt bölümlerindeki işlemler farklı cüzdanlardan ödenir. Bu, varlıklarınızı çeşitlendirmenize ve teminat tamamlama çağrıları, ticaret botlarının teknik hataları veya staking varlıklarının “dondurulması” durumunda onları planlanmamış atıklardan korumanıza olanak tanır. HTX’in Bybit veya OKX gibi ayrı cüzdan ürünleri yoktur.

HTX’te para yatırma ve çekme

Bu yazımızda Huobi’de para yatırma ve çekme işlemlerinin nasıl çalıştığına kısaca bakacağız. Adım adım talimatları Huobi’de para yatırma ve çekme: ayrıntılı talimatlar makalesinde bulabilirsiniz .

Borsada hesabınıza nasıl yükleme yapılır?

İmleci “ Varlıklar ” menüsünün üzerine getirin ve “ Varlıklar ”a tıklayın.

Varlıklarım" bölümünü açın
Varlıklarım” bölümünü açın

Varlığa Genel Bakış sayfası açılır . “ Para Yatır ”a tıklayın. Kripto para birimi ve ağ seçim sayfası görünecektir.

Para Yatır” butonuna tıklayın
Para Yatır” butonuna tıklayın

“ Para seç ” satırında bir kripto para birimi seçin. ” Para Yatırma Ayrıntıları ” bloğunda, şifreyi aktaracağımız cüzdanın ağıyla aynı olan bir ağ seçin. Aşağıda “ Para Yatırma Adresi ” bloğunda cüzdan adresi görünecektir. Paraları ona aktarıyoruz, para HTX hesabında görünecek

 Bir kripto para birimi ve ağ seçme. Borsa, ikmal için bir adres sağlayacaktır
Bir kripto para birimi ve ağ seçme. Borsa, ikmal için bir adres sağlayacaktır

Hesabımıza fiat para yüklemek istiyorsak, “ Kripto Para Satın Al ” menüsünü açın ve “ Hızlı Ticaret ” veya “ Fiat Para Yatırma ” seçeneğini seçin. Para birimini, ikmal tutarını, ödeme yöntemini belirtiyoruz ve işlemi onaylıyoruz.

Borsadan para nasıl çekilir

Para çekmek için “ Varlıklar ” menüsünü açın ve “ Varlıklar ”a tıklayın. Varlığa Genel Bakış sayfası açılır .

Varlıklar” menüsünde “Varlıklar” bölümünü açın
Varlıklar” menüsünde “Varlıklar” bölümünü açın

” Çek “e tıklayın. Bir kripto para çekme formu açılacaktır. “ Coin seç ” bloğunda çekmek istediğiniz kripto para birimini seçin.

Para çek” butonuna tıklayın
Para çek” butonuna tıklayın

“ Para Çekme Ayrıntıları ” bloğunda alıcının cüzdan adresini belirtin ve ağı seçin. “ Çekilecek miktar ” satırında ne kadar jeton çekmek istediğimizi belirtiyoruz. “ Çek ”e tıklayın.

 Parayı, ağı ve tutarı belirtiyoruz. "Çek"e tıklayın
Parayı, ağı ve tutarı belirtiyoruz. “Çek”e tıklayın

Para birimini başka bir HTX hesabına aktarmak istiyorsak “ HTX Hesabı ” sekmesini açın. Alıcının hesabının kayıtlı olduğu telefon numarasını veya e-posta adresini belirtiriz. HTX UID’yi de kullanabilirsiniz. Sonraki – normal para çekme işleminde olduğu gibi: kripto para birimini, tutarı seçin ve transferi onaylayın.

HTX (Huobi) incelemeleri

CoinMarketCap’in oranları HTX 6,6/10. Güven Puanı CoinGecko – 10/10. Site, bu toplayıcılara göre en iyi 20 borsa arasında yer alıyor.

HTX (Huobi) incelemeleri

Çözüm

HTX, spot, marj ticareti, türevler, pasif gelir araçları gibi standart seçeneklere sahip bir kripto para borsasıdır. HTX türev piyasası oldukça likittir (bu yazının yazıldığı sırada), scalping ve gün içi ticarete uygundur .