Hyle’ın yaratıcıları 2,6 milyon dolar değerinde yatırım aldı

 

Sıfır bilgiye dayanıklı ağ girişimi Hyle, risk sermayesi şirketi Framework Ventures liderliğindeki bir finansman turunda 2,6 milyon dolar topladı.

Cherry Crypto, Fabric Ventures, First Capital ve Heartcore Capital de bu aşamaya katıldı. Hyle’ın toplam finansmanı 3,4 milyon dolar ve şirket ayrıca briqNFT NFT projesinden de 1,5 milyon dolar daha aldı. Örgütün kurucu ortağı Silva Sheve bundan bahsetti.

Hyle, ölçeklenebilirlik ve veri gizliliği için sıfır bilgi kanıtı (ZKP) kullanan aynı adı taşıyan bir ağ kuruyor. Rapora göre geliştiriciler ZK modüler teknoloji yığınının yeni bir katmanını oluşturuyor. Ağ aynı zamanda kendi mutabakat mekanizmasını da kullanacak.

Startup’ın yönetimi, alınan fonları kendi ana ağını kurmak için kullanmayı planlıyor. Ayrıca, gizli bilgileri ifşa etmeden ek doğrulama şemaları oluşturmak için arka uç uzmanlarının ve protokol mühendislerinin dahil edilmesi planlanıyor.

Son olarak Hyle ekibi, sıfır bilgi teknolojisini kendi uygulamalarında kullanmak isteyen geliştiriciler için de araçlar yaratıyor. “Amaç ZK’yi almalarına ve karmaşıklığı ortadan kaldırmalarına yardımcı olmak. Schewe, her şeyi var olan ancak tutarlı bir şekilde organize edilmemiş muhteşem teknolojileri bir araya getirerek yapacağız” dedi. “Bunu, modern teknolojiyi göz önünde bulundurarak, ön uç için duyarlı bileşenler oluşturmak olarak düşünün.”

Schewe, ZK kullanımının radikal bir yenilik olduğunu ekledi. Ona göre bu, geleneksel blockchainin ötesine geçiyor. Uzman aynı zamanda geliştiricilerin şu anda bu teknolojinin yeteneklerinin “sadece yüzeyde” olduğunu belirtti. Girişimci olanaklarını sınırsız olarak değerlendirdi.