Immutable 50 milyon dolarlık oyuncu ödül programını başlattı

25 Nisan 2024’te oyun platformu Immutable, oyunculara yönelik bir ödül programı olan Main Quest’in lansmanını duyurdu.

Ekibe göre bu, Web3 oyunları tarihindeki en büyük ödül programıdır. Geniş Değişmez ekosistemdeki projelerin geliştirilmesi için ek bir teşvik olması bekleniyor.

Girişim, ödüllerin günlük görevlerde en fazla aktivite gösteren katılımcılar arasında dağıtılmasını içeriyor. Ana Görev ödül havuzu 50 milyon dolar.

Mesajda, yeni ve mevcut oyuncuların etkinliğe katılmak için Değiştirilemez Pasaport almaları gerektiği belirtiliyor. Bu ürün Web3 cüzdanı, kimlik doğrulama ve oyun profili yönetiminin işlevlerini birleştirir. Kişisel verileri depolamak ve oyun ürünlerine erişimi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
Raporlara göre Immutable ekosisteminde 270’den fazla proje bulunuyor ancak bunlardan bazıları halen geliştirilme aşamasında. Programın ilk aşaması Illuvium ve MetalCore dahil on Web3 oyununu içeriyordu.

Immutable CEO’su ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, “Dijital sahipliğin gerçek faydalarından bahsettiğimizde oyunculara neler bekleyebileceklerini gösteriyoruz” dedi.

IMX tokenının Ana Görevin başlatılmasıyla ilgili haberlere hafif bir artışla tepki verdiğini ve ardından 2,1 doların altına geri döndüğünü unutmayın. TradingView’e göre yayınlandığı sırada IMX 2,04 $ civarında işlem görüyor.

Daha önce Immutable platformunun zkEVM ana ağını Polygon desteğiyle başlattığını bildirmiştik. Sıfır bilgi kanıt teknolojisini (zk-rollup) Ethereum ekosisteminin yetenekleriyle birleştirir.