IntoTheBlock: Kripto para borsalarından 750 milyon dolar değerindeki Bitcoin bir günde çekildi

IntoTheBlock portalına göre, 14 Mart’taki ticaret seansının ardından kripto para borsalarından 750 milyon dolardan fazla BTC çekildi. Bu, Mayıs 2023’ten bu yana döviz hesaplarından çekilen en yüksek Bitcoin sayısıdır. Üstelik en büyük pay 524 milyon dolarla Bitfinex ve 130 milyon dolarla Kraken borsalarından geldi.

IntoTheBlock analistleri, kripto piyasasının, likiditeyi uzun vadeli Bitcoin tutuculardan spekülatörlerin bakiyelerine aktarmak için klasik bir plan sergilediğini belirtti. Aynı zamanda, spot kar alma ve vadeli kaldıraç talebinde de önemli bir artış var.

IntoTheBlock, Bitcoin’in takas hesaplarından özel kripto para cüzdanlarına hareketinin, yatırımcıların BTC’nin uzun vadeli değerine olan güveninin olumlu bir işareti olarak görülebileceğine inanıyor. Bir dizi yüksek profilli iflas ve bilgisayar korsanlarının ardından kripto yatırımcıları, üçüncü taraf saklamacıların hizmetlerine başvurmamaya çalışıyor ve varlıklarını kendi başlarına korumayı tercih ediyor.

Daha önce ABD Dijital Ticaret Odası CEO’su Perianne Boring, Bitcoin’i enflasyona karşı koruma aracı olarak savundu ve yasa koyuculara ilk kripto para biriminin kullanımına müdahale etmemeleri çağrısında bulundu.