JPMorgan, Bitcoin’in yarıya indirildikten sonra muhtemelen düşeceğini söylüyor

– JPMorgan, ödülleri yarıya indirdikten sonra Bitcoin’in düşmesini beklediğini söyledi.
– Banka analizi, Kripto para biriminin aşırı alımda kaldığını gösteriyor.
– Raporda bu olaydan en çok zararın madencilerde olacağı belirtiliyor.

LOOKS, Wall Street’e göre Bitcoin (BTC) fiyatının, her dört yılda bir gerçekleşen, Bitcoin arz artış hızını yavaşlatan ve 19-20 Nisan civarında gerçekleşmesi beklenen ödül yarılanmasının ardından düşmesi bekleniyor. Dev JPMorgan (JPM) yaptığı açıklamada bunu söyledi. Çarşamba günü araştırma raporu.

Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik açık pozisyon analizine göre banka, piyasa hala aşırı alım durumunda olduğundan dünyanın en büyük kripto para biriminin yarılanma sonrasında düşme potansiyeli görüyor.

Ek olarak, Cryptocurrency’in yaklaşık 61.200 $’lık fiyatı hala bankanın volatiliteye göre ayarlanmış altın fiyatının üzerinde, bu da onu 45.000 $ olarak belirliyor ve yarılanmadan sonra öngörülen üretim maliyetleri 42.000 $ olacak. Bitcoin üretiminin maliyeti tarihsel olarak BTC fiyatları için bir alt sınır görevi görmüştür.

JPMorgan ayrıca, kripto pazarındaki son canlanmaya rağmen risk sermayesi finansmanının zayıf kaldığını da belirtiyor.

Yarılanmanın en büyük etkisi madencilik şirketleri tarafından hissedilecek: Analistler, “Kar etmeyen Bitcoin madencileri Bitcoin ağından ayrılırken, halka açık Bitcoin madencileri arasında en büyük paya sahip olan Bitcoin madencileri arasında hashrate ve konsolidasyonda önemli bir düşüş bekliyoruz” diyor. Nikolaos Panigirtzoglou yazdı.

“Yarılanmanın ardından, bazı Bitcoin madencilik şirketlerinin Latin Amerika veya Afrika gibi düşük enerjili bölgelere yönelerek verimsiz madencilik donanımlarını yeniden çalıştırmaları ve aksi takdirde atıl durumda kalacak olan donanımlardan kurtarma değeri elde etmeleri muhtemeldir.” Uzman dedi, yazarlar yazdı.