Justin Sun, Alman Hükümetinden Bitcoin Satın Almayı Planladığını Açıkladı

Alman yetkililer, kripto borsalarına 3000 BTC daha gönderdi. Durumu Justin Sun yorumladı. Geri kalan bitcoini borsa dışı bir anlaşma çerçevesinde satın almaya hazır olduğunu belirtti.

HTX (önceki adıyla Huobi) kripto borsasının danışmanı ve TRON projesinin kurucusu Justin Sun, Alman hükümeti ile görüşmeye ve tüm bitcoinleri satın almaya hazır olduğunu açıkladı. 4 Temmuz 2024’te bu ülkenin yetkilileri 173 milyon dolarlık kripto varlık sattı.

Sun’a göre, bu borsa dışı bir anlaşma olacak ve kripto piyasasını ve varlığın değerini etkilemeyecek. TRON’un kurucusunun bitcoinleri hangi fiyattan satın almayı planladığı belirtilmedi. Hatırlanacağı üzere, Ocak 2024’te Arkham Intelligence uzmanları, Alman hükümetinin 2,8 milyar dolar değerinde bitcoin içeren kripto cüzdanını keşfetmişti. Haziran ayının ortalarından itibaren bu cüzdandan varlıklar çekilmeye başlandı.

Sadece 4 Temmuz 2024’te, cüzdandan kripto borsalarına toplamda 3000 BTC gönderildi. Bu kadar büyük miktarda birinci kripto paranın satılması, satış baskısını artırarak fiyatını etkileyebilir. Sun, bunu önlemek istiyor, bu nedenle HTX danışmanı borsa dışı bir anlaşma teklif etti.

Alman hükümetinin kripto cüzdanındaki fonların tam kaynağı bilinmiyor. Ancak Ocak 2024’te, yetkililer yasadışı dijital içerik dağıtımı davası kapsamında 50.000 BTC’yi ele geçirdi. Dikkat çekici olan, Arkham Intelligence analistlerinin daha önce Justin Sun’ın servetini 1 milyar dolar olarak değerlendirmiş olmasıdır.

4 Temmuz 2024’te, bitcoin 58.000 doların altına düştü. Alman hükümetinin cüzdanından varlık satış haberiyle birlikte, varlığın fiyatı anlık olarak 57.000 doların altına indi, ancak daha sonra kısmen toparlandı.