Kaiko, Türev Ticaret Platformunu Geliştirmek İçin Gemini ile İşbirliği Yapıyor

Kaiko kısa süre önce, saygın bir kripto para ticaret ve saklama platformu olan Gemini ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık, Gemini Foundation ve Gemini tarafından sağlanan türev ticaret platformu etrafında dönüyor. Ortaklık kapsamında Kaiko Benchmark oranları piyasası hayata geçirilecek.

Kaiko Benchmark Temel Oranları, Portföy Değerlemesini Artırıyor

Kaiko, çeşitli alanlarda türev ticaret hizmetleri sunma konusunda uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Platform, başlangıçta süresiz sözleşmelerle ticaret yapma olanağı sunmak üzere inşa edilmişti ve gelecekte vadeli işlemler ve opsiyonlar eklenmesi planlanıyordu. Kullanıcıların, Bitcoin, Ethereum ve Solana gibi çeşitli varlıklarla fiziksel olarak sahip olmadan ticaret yapmalarını sağlayabilir. Ancak, kullanıcı portföyleri Gemini’nin stabilcoini olan GUSD cinsinden hesaplanmaktadır.

Bu, GUSD portföylerinin adil bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur, çünkü kripto paralar, piyasa derinliği ve diğer faktörlere bağlı olarak prim veya indirimle işlem görebilir. İşte burada temel oranlar devreye girer. Kaiko Benchmark temel oranları, Gemini borsasındaki fiyat bilgilerini ve diğer güvenilir kaynakları kullanarak fiyat hesaplamasında kapsamlı ve güvenilir bir yöntem uygular. Tüm oranlar 5 saniyelik aralıklarla otomatik olarak güncellenir.

Kaiko, Gemini’nin Türev Ticaret Platformuna Kaliteli Veriler ve Güvenilirlik Sağlıyor

Kaiko Indexes’in genel müdürü William Tsai, işbirliğine ilgi gösterdi. Tsai, Kaiko’nun Gemini Foundation türev ticaret platformu ile işbirliği yapmaktan memnun olduğunu belirterek, Kaiko’nun kaliteli veriler, güvenilirlik ve endeks geliştirme ve yönetiminde sağlam sektör uygulamaları sağlayacağını ifade etti.

Gemini türev ürünler başkanı Neil Sheppard da yaptığı açıklamada, Gemini’nin kullanıcılarına doğru ve kapsamlı piyasa bilgileri sağlamaya kararlı olduğunu vurguladı. Bu, kripto para türev ticareti için değerli bir kaynaktır. Sheppard, ayrıca, veri işleme çözümlerini kullanarak Gemini’de ticaret deneyimini genişleteceklerini belirtti.

Bu işbirliği, Gemini ticaret kullanıcılarının bilinçli kararlar vermesine yardımcı olan yeni ETF’ler hakkında gerçek zamanlı, doğru veriler sağlayarak Gemini’nin ticaret platformunu geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kaiko ve Gemini, kripto para türev piyasalarına duyulan güveni artırmak için ortak olmaktan dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.