Kedi Memecoin’i MICHI ile Ticaret, Yatırımcıya 1 Milyon Dolar Kazandırdı

LookonChain uzmanlarının raporuna göre, bir trader birkaç ay önce memecoin MICHI’yi satın aldı ve bu dönemde varlığın kripto borsalarında işlem görmeye başlamasıyla ticaret hız kazandı.

Genellikle, erken yatırımcılar büyüme patlaması sırasında yeni paraları satarlar, ancak bu yatırımcı farklı bir strateji izledi ve memecoin’i portföyünde tuttu. Görünüşe göre bu strateji başarılı oldu.

Birkaç gün önce trader, satın aldığı tüm paraları piyasada 1,34 milyon USDC karşılığında sattı (satış anında MICHI’nin fiyatı yaklaşık 0,1557 dolardı).

Hatırlanacağı üzere, bu memecoin arka ayakları üzerinde duran bir kediyi içeren bir projedir. Kripto para Solana blockchain üzerinde başlatılmıştır.

Pek çok yatırımcı, ünlü Amerikalı şarkıcı Ariana Grande’nin kahramanının memesini yayınlamasının ardından bu memecoine ilgi gösterdi. Bu şekilde yatırımcı, birkaç ay içinde 1 milyon dolar kazanmayı başardı ki bu oldukça iyi bir sonuç olarak değerlendirilebilir.

Şu anda memecoin sektörü, Bitcoin ve ETH’nin aksine, son birkaç ay içinde büyüme gösteriyor. Ancak, muhtemelen bazı memecoinler piyasada popülerliğini kaybedecek, ama şimdilik bazı şanslı traderlar ve yatırımcılar bu coinler üzerinden sadece birkaç işlem seansında milyonlarca dolar kazanmaya devam ediyor.