Ki Young Ju: “Bitcoin’in Fiyat Düşüş Seviyesini Biliyorum”

Analitik platform CryptoQuant’ın CEO’su, Bitcoin’in hangi seviyeye düşeceğini bildiğini açıkladı. Uzmanın söylediğine göre, ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı 47.000 dolara kadar düşebilir, ancak sonrasında piyasa toparlanacak.

Ki Young Ju, yatırımcılara ticarete ara vermelerini, güçlü bir alım trendini beklemelerini ve pozisyonlarını 2025 yılının başına kadar korumalarını tavsiye etti.

Uzun vadede boğa döngüsü henüz bitmedi. Farklı cüzdan grupları için gerçekleşen fiyatlara bakarak, kısa vadeli düzeltmenin 47.000 dolara kadar inebileceğini tahmin ediyorum. Mevcut seviyelerin vadeli işlemlerden kar elde etmek için iyi bir yer olduğunu düşünmüyorum. Biraz ara vermenizi ve ticaret yapmamanızı öneriyorum.”

CryptoQuant CEO’suna göre, mevcut haber akışı geçici ve kripto piyasası yavaş yavaş pozisyonlarını geri kazanmaya başlayacak. Ancak, Bitcoin’in Haziran sonundaki fiyat seviyesine geri dönmesi için yatırımcılardan ve tüccarlardan olumlu sinyaller alınması gerekiyor.

Daha önce, Ki Young Ju, Çin’deki madencilik havuzlarının dünya genelindeki kripto para madenciliğinin %54’ünü oluşturduğuna dair istatistikler yayınlamıştı.