Kısa vadeli sahipler bilançolarında 1,2 milyon Bitcoin biriktirdi

Glassnode, Aralık 2023’ten önceki varlık birikimlerinin hacmine ilişkin verilerin geriye dönük analizinin sonuçlarına göre, bunun büyük ölçüde Bitcoin balinaları ve kurumsal yatırımcılarla ilişkili olduğu sonucuna vardı.

Ancak yeni istatistikler, Aralık 2023’ten itibaren aktif olarak bitcoin satın almaya başlayan kısa vadeli sahipleri arasında BTC birikimine yönelik ilginç bir eğilimi ortaya çıkardı. Glassnode uzmanları, bunun, ilk kripto para biriminin yeni tarihi zirvelere ulaşması ve FOMO (kar kaybı) etkisiyle kolaylaştırıldığına inanıyor. Yaşananlar spekülatif piyasa oyuncuları arasında talep patlamasına neden oldu. Şu anda, Bitcoin’in piyasa değerindeki büyümenin arka planına karşı, kripto para piyasasının korku ve açgözlülük endeksi %90’ı aştı.

Glassnode gözlemcilerine göre, kısa vadeli BTC sahiplerinin satın alma sıklığının yüksek olması, özellikle Bitcoin ağı yarılanması yaklaşırken trendlerin Nisan ayı boyunca devam edeceğini gösteriyor.

Şu anda piyasa değerine göre ilk kripto para birimi 66.000 ila 67.800 dolar arasındaki seviyelerde işlem görüyor.

Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı %0,25 arttı. Haftalık zaman diliminde BTC’nin piyasa değeri yaklaşık %4 düştü.

Daha önce, finansal analist, altına yapılan yatırımların destekçisi ve kripto para birimlerinin muhalifi olan Euro Pacific Capital’in başkanı Peter Schiff, Bitcoin sahiplerinin varlıklarını uygun bir fiyata satmak için son bir şansları olduğunu söyledi.