Kripto Alanında Büyük Çöküşler ve Uzun Ayı Piyasaları Geride Kalmış Olabilir

Kripto para yatırımcısı Arthur Cheong, dijital varlıkların ciddi düşüşler ve uzun ayı piyasalarının artık geride kalmış olabileceğini öne sürüyor.

DeFiance Capital’in CEO’su Arthur Cheong, kripto para piyasasının olgunlaşma yolunda yeni bir aşamaya girebileceğini belirtti ve bu durumun, kripto piyasasının davranışlarının borsa piyasasına benzemeye başlayacağını söyledi. Cheong şöyle dedi: “Kripto para piyasasının gelişmesi ve her birkaç yılda bir %70-80 oranında keskin düşüşler görmememiz mümkün. Bunun yerine, 2008 mali krizinden sonra S&P 500 endeksinin büyümesine benzer sürdürülebilir bir büyüme görebiliriz.”

Cheong, ABD borsa piyasasının, 2020’deki COVID-19 pandemisi sırasındaki çöküş dışında, genellikle kademeli bir yükseliş trendi gösterdiğini vurguladı. Karamsarların öngördüğü büyük çöküşler gerçekleşmezken, getiriler giderek daha fazla yüksek piyasa değerine sahip hisse senetlerinde yoğunlaştı ve daha düşük piyasa değerine sahip hisseler ikinci plana itildi.

Cheong, bu eğilimin kripto para piyasasında devam etmesi halinde, gelecekteki boğa piyasalarının geçmişte olduğu gibi tüm altcoinleri yükseltmeyeceğini düşünüyor. Bunun yerine, sadece birkaç kazananın önemli bir büyüme göstereceğini, Nvidia’nın borsa piyasasında gösterdiği performansa benzer bir şekilde olacağını belirtti. “Çoğu altcoin iyi bir yatırım olmayabilir, ancak bazıları Nvidia’nın zaman zaman yaptığı gibi olağanüstü kârlar sağlayabilir.”

Mevcut piyasa koşullarına rağmen, Cheong kripto paraların geleceğine iyimser bakıyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paraların düşük değerlendiğini düşünüyor, özellikle de bu iki kripto paranın düzenleyici belirsizliklerden tamamen arınmış olmasının önemini vurguluyor. “Piyasa, BTC ve ETH’nin düzenleme sorunları olmayan tek kripto paralar olduğunu henüz tam anlamıyla kavramış değil, bu da onları geleneksel finans için çekici hale getiriyor,” diye ekledi.