Kripto oyunu Nyan Heroes’un alfa sürümü Epic Games Store’da ilk 30’da

Kripto oyunu Nyan Heroes’un uzun vadeli bir başarı elde edip etmeyeceğini zaman gösterecek ancak geliştiricisi 9 Lives Interactive, oyunun sınırlı bir alfa öncesi versiyonunun Epic Games Store’da piyasaya sürülmesinin sonuçlarının bir fikir vereceğine inanıyor. Teşvik için birçok neden var.

9 Lives Interactive’e (eski adıyla Rude Robot Studios) göre Nyan Heroes, popüler çevrimiçi oyun mağazasında ortaya çıktıktan sonraki iki hafta içinde 200.000’den fazla kullanıcı tarafından indirilerek en popüler 30 oyundan biri haline geldi. Ayrıca Epic Games Store’da istek listesine alınacak en iyi oyunlar listesine de girdi.

9 Lives Interactive’in kreatif direktörü ve başkanı Max Fu, “Oyunun bazı alanlarında hala bazı takılmalar ve hatalar vardı” dedi ve şöyle devam etti: “Ama sonuçta amacımız, oyunu tüm özellikleri sunacak noktaya getirmekti. temel döngülerin sütunlarını oluşturuyoruz.”

Geliştiriciye göre, “Nyan Heroes”un alfa öncesi versiyonunun “karşılaşması” 26 Mart’tan 9 Nisan’a kadar sürdü.

Video oyunu Unreal Engine 5’i temel alıyor ve kedi karakterleri tarafından kontrol edilen “kürkler” hakkında bir nişancı oyunudur. Kullanıcılar halihazırda oyun içi varlıkları satın alabiliyor, satabiliyor ve takas edebiliyor olsa da NFT’ler oyunun mevcut yapısında yer almıyor.

Fu, “Tek bir oyun içi pazarda hem blok zincirinde hem de blok zinciri dışında varlıkların ücretsiz ticaretini sağlama planlarımız var” dedi ve ilgili “işlevselliğin” bu yılki ikinci büyük güncellemeden sonra ortaya çıkması gerektiğini ekledi.

9 Lives Interactive, oyunun tamamını gelecek yılın başında PC’de yayınlamayı planlıyor. Zamanla oyuncular oyunlarını kişiselleştirebilecek ve pazardaki oyun içi varlıkları takas edebilecekler. Ancak Fu’ya göre NFT’lerle etkileşime girmek istemeyen oyuncular, blockchain’in faydalarıyla uğraşmak zorunda kalmadan “Nyan Heroes”u oynamakta özgür olacak.

Genel olarak 9 Lives Interactive ekibi, alfa öncesi sürümün sonuçlarından memnun; oyunu indiren birçok kullanıcının daha önce Web3’e aşina olmadığının altını çiziyor.

Alfa öncesi sürümün popülaritesi göz önüne alındığında Fu, daha fazla insana “Nyan Heroes”u indirip oynama fırsatı vermek için oyunu birkaç hafta içinde Epic Games Store’da yeniden başlatmayı planladıklarını söyledi.

Bir süre önce Epic Games mağazası, Shrapnel, Illuvium ve Star Atlas gibi halen geliştirilme aşamasında olan kripto oyunlarının ilk sürümlerine erişmeye başladı.