Kripto para dünyasında meme paraları çılgınlığı devam ediyor

Kripto para dünyasında meme coinler son 30 günün ana konusu oldu. Bitcoin fiyatları keskin bir geri çekilme yaşasa bile meme coin çılgınlığı azalmadı ve BTC toparlanmaya başladıkça yukarı yönlü seyrine devam ediyor gibi görünüyor. Piyasanın zirvesinde ne olur?

DOGE yorumu

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre DOGE, son 24 saat içinde %16’dan fazla artış göstererek bu yazının yazıldığı sırada 0,2194 dolara yükseldi. Bunun gibi fiyat hareketleri en son 2021 boğa piyasası aşamasında görüldü.

Veriler, DOGE işlem hacminin hafta başındaki 3 milyar dolardan önemli ölçüde artışla son 24 saatte 6,16 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor.

DOGE’nin yükselişi, Bitcoin’in (BTC) fiyatını 70.000 doların üzerinde tutmayı başarmasının ardından geldi. Öte yandan Dogecoin, X veya Elon Musk’un Tesla’sı gibi şirketlerin ödeme gelişmelerine ilişkin beklentilerden etkilenmiş gibi görünüyor.

Son raporlara göre, Dogecoin topluluğunun önde gelen isimleri, tokenin Platform X içindeki sosyal platformlarda kullanıldığına dair söylentiler yayıyor ve bu da muhtemelen kripto para birimine olan ilgide ek bir artışa neden oldu.

Meme coinler hakkında en son haberler

Bu arada DOGE fiyatlarındaki yükselişin ortasında piyasadaki diğer meme tokenlarının da önemli bir büyüme gösterdiği ortaya çıktı. Bu dönemde Bonk (BONK) ve Floki (FLOKI), son 24 saatte sırasıyla %15 ve %13,7 hacim artışıyla ilk üç meme koini arasında yer aldı.

Ek olarak, Aralık 2023’ün başından bu yana yaklaşık %4.000 oranında hızla artan piyasa tutkunlarının, Dogwifhat (WIF) meme coin’i ile Solana’da söylentilere göre token işlemlerine giriştiği görülüyor.

Solana (SOL) ağında başlatılan Memecoin’ler, son dönemde hacim olarak Ethereum ekosistemindeki benzer projeleri geride bırakarak piyasa katılımcılarının dikkatini çekti.

Bunun nedeni Solana blok zincirinde her gün binlerce yeni tokenin ortaya çıkması ve bazılarının fiyatlarının spekülatif yatırımcılar tarafından şişirilmesinde yatmaktadır.