Kripto Para Piyasasında 665 Milyon Dolarlık Pozisyon Kapatma

Acryptoinvest.news: Son 24 saat içinde kripto para piyasasında 665 milyon dolardan fazla pozisyon kapatıldı. Bitcoin, güçlü satış baskısıyla karşı karşıya kalırken, Mt. Gox alacaklılara ödeme yapmak için adımlar atmaya devam ediyor.

Bitcoin, yayınlandığı sırada son 24 saat içinde %7,4 düşerek 54.199 dolara geriledi. Bu düşüş, kapatılan kripto borsasının alacaklılara ödeme yapmak amacıyla yaklaşık 2,7 milyar dolar değerinde bitcoin transfer etmesinin ardından gerçekleşti.

Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde toplamda 230.541 trader likide edildi ve merkezi borsalardaki toplam likidasyon miktarı 665,8 milyon dolar oldu.

Likidasyonlarda lider kripto para birimi, son 24 saat içinde 222,1 milyon dolardan fazla likidasyonla bitcoin oldu. Bu bitcoin likidasyonlarının yaklaşık 181,8 milyon doları uzun pozisyonlardı.

Ethereum da önemli likidasyonlarla karşılaştı, 163,4 milyon dolar değerinde pozisyon kapatıldı ve bu miktarın 143,3 milyon doları uzun pozisyonlardı. Ethereum fiyatı son 24 saat içinde %10,57 düşerek 2890 dolara geriledi.

Kripto likidasyonu, bir trader’ın piyasadaki pozisyonlarının, büyük kayıplar veya yeterli marjın olmaması nedeniyle zorla kapatılması durumunda gerçekleşir.

Perşembe akşamı Mt. Gox, Arkham blok zinciri takipçisine göre, 47.228,7 BTC’yi (2,71 milyar dolar) bir cüzdan adresine transfer etti ve kısa süre sonra 2.702 BTC’yi geri gönderdi ve 44.527 BTC’yi başka bir adrese aktardı. Birkaç saat sonra, Mt. Gox ile ilişkili başka bir adres, Arkham verilerine göre 1.545 BTC’yi (85 milyon dolar) Bitbank’taki bir sıcak cüzdana transfer etti.

Presto Research araştırma müdürü Peter Chang, BCH’nin BTC’ye göre daha fazla satış baskısıyla karşı karşıya kalabileceğini söyledi. “BCH’nin, BTC kadar güçlü bir yatırımcı tabanına sahip olmadığını göz önünde bulundurarak, Mt. Gox alacaklıları muhtemelen BCH’yi derhal nakde çevirmeye çalışacak, tıpkı diğer dağıtımlarda olduğu gibi.”

VALR kripto para borsası pazarlama direktörü Ben Caselin, “Volatilite ve satış dönemleri, bitcoin’in temel tezini değiştirmez” dedi. “Şansımız yaver giderse, önümüzdeki birkaç hafta içinde 50.000 doların altında veya biraz daha düşük fiyatlar görebiliriz… ancak piyasa yapısında temelde hiçbir şey değişmedi ve mevcut fiyat hareketleri aslında yalnızca kısa vadeli spekülatörleri endişelendiriyor.”