Kriptoyla ilgili sohbetlerden 3 meme

Kripto para birimi haberlerini tartışırken birçok meme kısaltması kullanılıyor, hatta bazen yanlış yazılıyor ancak popüler hale geldi.
İşte bunlardan üçü:

FOMO – “Kaçırma korkusu.” Bir madalyonun değerindeki artışı gördüğünüzde, evinizi satmak, kredi almak ve acilen bir şeyler satın almak için güçlü bir arzuya sahip olduğunuz, aksi takdirde fırsatı kaçıracağınız psiko-duygusal bir durumu anlatır. Esasen – FOMO piyasaları hareket ettiriyor

WAGMI, “hepimiz bunu halledebiliriz” ifadesinin kısaltmasıdır ve kripto para birimi topluluğunda zor zamanlarda iyimserlik aşılamak ve umudu kaybetmemek için tasarlanmış bir slogan olarak kullanılır. Ancak, yanlış karar verildiğine ve bunun da iç karartıcı yatırım sonuçlarına yol açacağına dair güveni ifade eden “hiçbir şey yolunda gitmeyecek” anlamına gelen NGMI da var.

Bagholder – “çanta tutucusu”. Bu, fiyatının zirvesinde satın aldığı bir koini elinde tutan ancak aniden keskin bir şekilde düşen bir yatırımcıdır. “Çantayı tutmak” deyimi, değerini kaybetmiş ama hâlâ umut olan bir varlığa sıkışıp kalmanın talihsiz durumunu yansıtıyor.
Bagholder olmaktan kaçınmak için FOMO’ya teslim olmayın.
Neyse – WAGMI…Güle güle