KuCoin kripto para borsası incelemesi

KuCoin Exchange – Tam İnceleme: Başvurular, Komisyon ve Değişim

KuCoin'i değiştirin

Derecelendirmemiz

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️9.4

(563 Kullanıcı Yorumları)

Kripto para birimleriyle çalışmaya ve kripto para ticareti yapmaya başlamak istiyorsunuz ancak KuCoin borsasının bu amaçlar için sizin için uygun olup olmadığından emin değil misiniz? Yoksa işlem gören coinler listesinde KuCoin’de işlem gören bir coin mi gördünüz ve şimdi fonlarınızı bu borsaya emanet edip etmemeniz gerektiğini mi öğrenmek istiyorsunuz? Belki sadece iyi Kucoin incelemeleri arıyorsunuz?

Kucoin hakkında bilmeniz gereken her şeyi incelememde bulabilirsiniz! Bu Kucoin incelememde sizlere bu borsayı ve ardından nasıl para yatıracağınızı anlatacağım .

Daha sonra alınıp satılabilen coinlerin listesine , kullanıcı doğrulama sürecinin nasıl göründüğüne ve borsanın ne gibi avantaj ve dezavantajlara sahip olduğuna bakacağız.

Makalemi okuduktan sonra Kucoin’in sizin için uygun olup olmadığına karar vermeniz için gereken tüm bilgilere sahip olacaksınız ve eğer değilse önerilen diğer kripto para borsalarını bulacaksınız !

Peki ne bekliyorsun? Kucoin hakkındaki bu incelemenin ilk kısmına geçelim ve borsanın geçmişiyle başlayacağız!

KuCoin kripto para borsası incelemesi
Stamatis Manos Papangelou
Lefkoşa Üniversitesi’nde Blockchain ve Yapay Zeka Araştırmacısı

Yapay zeka algoritmaları, kripto borsalarındaki dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etmeye nasıl yardımcı olur?

Yapay zeka algoritmaları, işlem verilerindeki anormallikleri tespit edecek şekilde eğitilebilir ve bu da dolandırıcılık faaliyetlerinin tespit edilmesine yardımcı olabilir. Piyasa manipülasyonunu gösteren olağandışı kalıpları tespit edebilirler. Yapay zekanın verileri gerçek zamanlı olarak analiz etme yeteneği, kripto para birimlerinin anonim dünyasına başka bir koruma katmanı ekler.

artıları

✅ Anonim ticaret

✅ Güvenli

✅ Çeşitli kripto para birimlerini destekler

Eksileri

❌ Düşük işlem hacmi

Kucoin borsasıyla çalışmanın temellerine giriş

Kucoin, farklı kripto para birimlerini satın almanıza, satmanıza ve ticaretini yapmanıza olanak tanıyan üçüncü taraf bir borsadır . Mayıs 2017’de, daha önce Ant Financial ve iBox PAYgibi projelerde çalışmış bir grup deneyimli iş profesyoneli tarafından oluşturuldu . Kucoin en yeni kripto para borsalarından biridir.

Kurucuların hedefi, dünyanın her yerindeki insanların farklı kripto para birimlerinden oluşan kapsamlı bir listede herhangi bir sorun yaşamadan işlem yapmaları için basit ve güvenli bir platform oluşturmaktı. Uzun vadede dünyanın en büyük 10 borsasından biri olmayı hedefliyorlar ve bunu 2023 yılı sonuna kadar başarmayı umuyorlar.

KuCoin borsası piyasaya sürülmesinden bu yana gözle görülür herhangi bir sorun yaşamadı ve genel olarak platformda sistem aşırı yüklenmeleri yaşanmıyor. Şu anda Kucoin platformuna masaüstü bilgisayar üzerinden erişmek mümkün olduğu gibi Android ve iOS’taki Kucoin uygulaması üzerinden de erişmek mümkün .

Kucoin borsasıyla çalışmanın temellerine giriş

2018’in başlarında Kucoin’in 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu bildirildi . Ancak ortalama işlem hacimleri Binance gibi diğer popüler borsalara göre çok daha azdır.

Kucoin borsasının Kucoin Shares (KCS) adında kendi tokenı var! Kucoin kullanıcıları, KCS madeni paralarını tutarak ticaret indirimlerinden yararlanır .

Ayrıca KCS coin sahipleri, borsanın aldığı işlem komisyonlarından elde edilen tüm kârın %50’sini de alıyor! Kucoin kripto para birimi Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve işlem hacmi 1,8 milyar doları aştı!

Artık kökenlerini bildiğinize göre Kucoin hakkındaki makalemin bir sonraki bölümünde bu borsada işlem gören kripto para birimlerini ele alacağız!


İşlem gören madeni paraların listesi

Bu yazının yazıldığı sırada (Haziran 2018) Kucoin’in 340’ın üzerinde farklı işlem çiftibulunmaktadır . Ticaret çiftine bir örnek , Bitcoin’in Ethereum ile değiştirilmesi anlamına gelen BTC/ETH’dir . 75’ten fazla bireysel kripto para birimini destekliyorlar ve listeye sürekli yenilerini ekliyorlar.

Bu liste, Bitcoin , Ethereum , Litecoin ve Bitcoin Cash gibi popüler kripto paraların çoğunun yanı sıra VeChain ve Lympo gibi daha az popüler (ama yine de en iyi) paraları içerir .

Kucoin, ICO’lardan geçmiş yeni kripto para birimleri arasında oldukça popülerdir , bu da onun iyi bir takas olduğu ve paralarını henüz ilk günlerinde satın alabileceğiniz anlamına gelir. Kurucularına göre Kucoin, 2018 yılı sonuna kadar 1.000’den fazla farklı kripto para birimine destek eklemeyi hedefliyor.

Kripto Borsalarını Birbirleriyle Karşılaştırın

Tüm Kripto Para Borsaları size benzer görünebilir ancak aralarında çok büyük farklar var!


Değişim komisyonları

Kucoin’in ana hedeflerinden biri çok düşükişlem ücretleri sağlamaktır . Ama ne kadar ucuzlar?

Öncelikle, transfer için ödediğiniz blockchain işlem ücreti haricinde kripto para yatırma işlemleri ücretsizdir . Elbette bu, kullandığınız kripto para birimine bağlı olacaktır.

İşlem yaparken, satın alma işleminde harcadığınız tutarın yalnızca %0,1’ini ödersiniz . Örneğin 1000$ değerinde Litecoin satın almak istiyorsanız sadece 1$ ödeyeceksiniz! Bu, borsalar arasında en düşük ücretlerden birine sahiptir ve bu da Kucoin’i kullanmak için iyi bir nedendir.

Değişim komisyonları

Borsadan para çekme konusunda ücret, hangi kripto para birimini çekmek istediğinize bağlıdır. Kucoin’de tüm para çekme ücretlerinin tam listesi bulunmaktadır ve bu listeyi bu bağlantıyı takip ederek görüntüleyebilirsiniz .

Artık Kucoin’de işlem gören farklı kripto para birimlerini ve Kucoin ücretlerini bildiğinize göre, Kucoin incelememin bir sonraki bölümünde farklı fonlama yöntemlerinin yanı sıra uygulamanız gerekebilecek doğrulama adımlarını da ele alacağız.

Para yatırma yöntemleri ve doğrulama

GÜNCELLEME 2023: KuCoin artık USD, CAD, VND, IDR ve CNY dahil 5 popüler fiat kripto para birimini kabul ediyor .

Kucoin fiat para birimini kabul ediyor mu? Maalesef hayır, bu da yalnızca kripto para birimini kullanarak para yatırmanız gerekeceği anlamına geliyor.

Para yatırma yöntemleri ve doğrulama

Kripto para birimleri konusunda yeniyseniz ve elinizde hiçbir şey yoksa, başlamanın en kolay yolu Binance’te Bitcoin veya Ethereum gibi popüler bir kripto para birimi satın almaktır. Binance, banka kartı veya banka hesabı gibi geleneksel ödeme yöntemlerini kullanmanıza olanak tanır . Bunu yaptığınızda coinlerinizi doğrudan Kucoin hesabınıza aktarabileceksiniz.

Ancak aslında sadece kripto para birimleri kullanarak para yatırma ve çekme işlemleri yapmanın bir avantajı var. Borsa fiat para birimiyle ilgilenmediğinden, kullanıcıların ticarete başlamak için kendilerini tanıtmaları gerekmiyor. Bu, anonim olarak işlem yapabileceğiniz anlamına gelir.

Üstelik yatırabileceğiniz ve çekebileceğiniz

para miktarı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur ! Bu büyük bir avantaj çünkü diğer kripto para borsaları sizi pasaport ve banka ekstresi gibi destekleyici belgeleri yüklemeye zorluyor ve bu belgelerin doğrulanması iki hafta kadar sürebilir .

Kayıt süreci

Yeni bir hesaba kaydolmak için öncelikle buradaki bağlantıyı takip ederek ulaşabileceğiniz resmi ana sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Bundan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan kayıt düğmesine tıklayın.

Daha sonra size değişimin şart ve koşulları sunulacaktır. Her ne kadar bunları zaten okumuş olsam da, her şeyi anladığınızdan emin olmak için muhtemelen en iyisi onları kendiniz okumaktır. Bundan sonra kullanım koşullarını kabul ettiğinize dair kutucuğu işaretleyin ve ardından “ İleri ”ye tıklayın.

Kayıt süreci

E-posta adresinizi girin ve güçlü bir şifre oluşturun.

Kayıt süreci

Daha sonra kaydırıcıyı soldan sağa hareket ettirerek insan olduğunuzu kanıtlamanız istenecektir ! Son olarak, hesabınızı kaydetmeyi tamamlamak için KuCoin Exchange’in size girdiğiniz adrese e-postayla göndereceği bağlantıya tıklayarak e-posta adresinizi onaylamanız gerekir.

Artık bir KuCoin hesabınız var! Bu, kripto para birimini yatırabileceğiniz ve hemen ticarete başlayabileceğiniz anlamına gelir. Üstelik kimliğinizi kanıtlamak için herhangi bir belge yüklemenize gerek yok!

Kucoin’de nasıl satın alınır

Ayrıca Kucoin’de nasıl satın alınacağını da merak ediyor musunuz? Aynı zamanda çok basit! Hesabınıza para yatırdıktan sonra sayfanın üst kısmındaki Piyasalar’a tıklayın.

Kucoin'de nasıl satın alınır

Bundan sonra satın almak istediğiniz coini bulmanız gerekecek. Bunu yapmak için sayfanın sağ tarafında bulunan arama alanına adını girin. Örnek örneğimizde NEO satın almak istiyorum.

Kucoin'de nasıl satın alınır

Daha sonra seçtiğiniz coinin işlem gören tüm çiftlerini içeren bir liste göreceksiniz. Örneğimde yalnızca NEO/BTC mevcut, bu da Bitcoin’i NEO ile değiştirebileceğim anlamına geliyor. Hesabınıza para yatırdığınız parayla eşleşen işlem çiftini seçin!

Şimdi işlem ekranına yönlendirileceksiniz. Sayfanın sağ tarafında sipariş listesinin altında görünen satın alma alanını bulun.

Kucoin'de nasıl satın alınır

Tek yapmanız gereken, satın almak istediğiniz coin sayısını girip mavi fiyat butonuna tıklamak ve ardından işlemi tamamlamak için yeşil satın al butonuna tıklamak. Çok basit!

Artık hesap açmanın ne kadar kolay olduğunu ve borsada nasıl satın alınacağını bildiğinize göre, borsanın kimler için en iyi olduğuna bakmaya geçeceğiz!

Kucoin incelemeleri: Borsa kimler için uygundur?

Kucoin’i kullanmaya başladığım ilk günden sonra platformun kullanımının gerçekten kolayl olduğunu görmek beni çok mutlu etti Yukarıdaki talimatlarımdan da fark ettiğiniz gibi, para yatırmaktan işlemi tamamlamaya kadar her şey basit .

Kucoin borsası, mum çubukları ve diğer göstergeler gibi fiyat eğilimlerini analiz etmek için birçok özelliğe sahip olduğundan, daha ileri düzey yatırımcılar için de iyidir . Ancak Kucoin’deki ortalama işlem hacmi on milyonları buluyor ve bu da Binance gibi büyük borsalardan çok daha az .

Düşük işlem hacimleri bazen yeterli likidite olmadığı anlamına gelebileceği için bu bir sorun olabilir. Yalnızca küçük miktarlarda işlem yapıyorsanız bu bir sorun teşkil etmemelidir ancak çok büyük miktarlarda işlem yapmak istiyorsanız Kucoin tam da bu nedenle sizin için uygun olmayabilir.

Sonuç olarak, madeni paralar piyasaya ilk girdiğinde yalnızca belirli bir borsada listelenir. İhtiyacınız olan kripto para sadece Kucoin’de işlem görüyorsa onu kullanmaktan başka seçeneğiniz kalmayacaktır.

Artık platformun ne kadar kullanışlı olduğunu bildiğinize göre incelememin bir sonraki bölümünde borsa güvenliği konusuna bakacağız !

Kucoin güvenli mi?

Paranızı bir borsaya yatırmadan önce güvenli olup olmayacağını bilmek her zaman önemlidir . Elbette paranızın güvende olacağına güvenmelisiniz.

Üçüncü taraf borsalar merkezi sunucularda çalışır ; bu, saldırıya uğramaları durumunda fonlarınızın risk altında olabileceği anlamına gelir. Kripto para piyasasında hack’ler ne sıklıkla meydana geliyor? Maalesef her zaman !

Örneğin 2017 sonlarında kripto para tarihinde çalınan toplam coin sayısının 15 milyar doların üzerinde olduğu bildirildi . O zamandan bu yana birkaç saldırı daha gerçekleşti ve bu sayı artık daha da yüksek!

KuCoin borsası güvenli mi ve eğer öyleyse neden? Öncelikle web sitesi, kişisel hesap bilgilerinin güvenliğini sağlayan bir şifreleme protokolü ile korunmaktadır . Ayrıca bu incelemeyi yazarken kullanıcıların fonlarının güvenliğini sağlayan dahili bir risk departmanının da bulunduğunu keşfettim .

Hesabınızı daha da fazla korumak için borsa size Google Authenticator iki faktörlü kimlik doğrulamayı kurma seçeneğini sunar . Bunu yaparsanız, cep telefonunuzdan kodu Kucoin web sitesine girmeniz gerekecektir ve bu işlemin, her giriş yaptığınızda ve işlem yaptığınızda yapılması gerekecektir.

Bu ek güvenlik özelliğini yüklemenizi önemle tavsiye ederim . Çünkü birisi şifrenizi bulabilirse, mobil cihazınıza erişmesi gerekeceğinden hesabınıza yine de erişeneyicektir.

Son olarak, biraz geçmişe sahip olsalar da borsanın daha önce hiç saldırıya uğramadığını da belirtmekte fayda var. Öte yandan hangi borsayı kullanırsanız kullanın asla büyük miktarlarda depolama yapmamalısınız. Coinlerinizi güvenli bir kişisel cüzdana ( donanım cüzdanı gibi ) geri çekmek her zaman daha güvenlidir .

Şimdi KuCoin inceleme yazımızın son bölümünde borsanın sahip olduğu avantaj ve dezavantajları analiz edeceğiz!

Kucoin incelemeleri: avantajları ve dezavantajları

Sonuca geçmeden önce KuCoin’in avantaj ve dezavantajlarına bir göz atalım.

Avantajları Kusurlar
Para yatırma, çekme ve ticaret için çok düşük ücretler Fiat para yatırma yok
Kullanımı çok kolay – yeni başlayanlar için ideal İşlem hacmi düşük; bazen likidite sorunları yaşanıyor
Yakın zamanda piyasaya sürülen kripto para birimleri de dahil olmak üzere iyi bir madeni para seçimi
İyi güvenlik özellikleri
Kimlik doğrulaması yok – anonim ticaret

Çözüm

Bu Kucoin inceleme makalesinin sonu ! Yazıyı baştan sona okuduysanız Kucoin’in sizin için doğru borsa olup olmadığını iyice anlamış olmalısınız.

Bu incelememizde Kucoin ücretlerinden, desteklenen coinlere, kullanım kolaylığından ödeme yöntemlerine kadar pek çok konuya değindik . Ayrıca size nasıl hesap oluşturulacağını ve nasıl kripto para satın alınacağını da gösterdim. Son olarak borsa güvenliği konularına değindik.

Peki takas hakkında ne düşünüyorsunuz? Borsada sürekli olarak işlem mi yapacaksınız yoksa yalnızca belirli bir coinin alım satımını yapmak için mi kullanacaksınız?

Almak veya satmak istediğim kripto para birimlerinin listelenmesi nedeniyle Kucoin’i birkaç kez kullandım ! Deneyimim her zaman olumlu oldu ve hem para yatırma hem de çekme işlemleri gerçekten hızlı ve kolay oldu. Ayrıca Kucoin uygulaması aracılığıyla piyasalara nasıl erişebileceğinizi de seviyorum!

Bu sitede yayınlanan içerik herhangi bir finansal, yatırım veya ticaret tavsiyesi veya tavsiyesi sağlama amacı taşımamaktadır. BitDegree.org herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya elinizde tutmanızı teşvik etmez veya önermez. Yatırım kararı vermeden önce mali danışmanınıza danışmanız tavsiye edilir.