LINK fiyatının yeniden test edilmesiyle büyüme potansiyeli %100’e çıkıyor

Bitcoin yarılanması yaklaşırken altcoinler, talebin artmasıyla birlikte bir sonraki altcoin sezonuna hazırlanıyor. Bu arka plana karşı, LINK fiyat hareketi potansiyel bir yeniden testle yükseliş trendinin devam etme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz birkaç haftadaki son düşüşe rağmen Chainlink %100 artış potansiyeline sahip güçlü bir aday. Genel piyasa Nisan ayında yükseliş trendine girerken altcoin fiyatı 50 dolara ulaşacak mı? 2024’te 50 doların üzerinde bir yükseliş öngören LINK fiyat tahminimizde daha fazlasını öğrenin.

Chainlink fiyat dinamikleri

Haftalık grafikte yuvarlak dip noktasının kırılmasıyla birlikte LINK fiyat trendi büyük bir yükselişe hazırlanıyor. Ancak artan piyasa oynaklığının ortasında yaşanan son geri çekilme, bir boğa koşusu ihtimaline dair şüphe uyandırıyor.

LINK fiyat hareketi, 23 dolar veya %38,20 Fibonacci seviyesinde güçlü arz baskısını gösteriyor ve bu da 16 dolara hızlı bir düşüşe yol açıyor. Böyle bir düşüşle altcoin, %23,60 Fibonacci seviyesinin yakınında bulunan önemli bir talep bölgesini yeniden test ediyor.
Ayrıca, talep bölgesinin yakınındaki mumlar aşağı yönlü bir fiyat sapması gösteriyor ve bu da bir toparlanmanın habercisi. Şu anda LINK fiyatı 17,57 dolardan işlem görürken, 16 dolarlık destek bölgesi için mücadele devam ediyor.

Teknik göstergeler:

EMA: 200 watt ve 50 watt’lık EMA, son altın haçtan sonra pozitif hizalamayı sürdürüyor.

RSI: Son geri çekilme haftalık RSI çizgisini orta çizgiye yaklaştırdı.

LINK fiyatı 50 dolara ulaşacak mı?

LINK fiyatı 200D EMA’ya yaklaşıp 16 doları yeniden test etmeye devam ederken altcoin bir satın alma fırsatının sinyalini veriyor. Haftalık grafikte görülen geri çekilmeye rağmen altcoin, 35 dolara kadar devasa bir büyüme potansiyeli sunuyor.

Bununla birlikte, 15 Dolar veya 200 Günlük EMA’nın altına bir düşüş, 13,61 Dolar veya 50 Günlük EMA’nın yeniden test edilmesine yol açabilir.