Litecoin, güçlü piyasa ilgisi ve madenci birikiminin ortasında yükseliyor

Litecoin (LTC) son işlemlerde etkileyici kazançlar elde ederek %12 artışla 106 doların üzerine çıktı ve günlük işlem hacminde de %175 oranında keskin bir artışla 1,87 milyar dolara yükseldi. Kripto para birimi 2024’ün başından bu yana %43 arttı; kazanımların çoğu önceki hafta geldi ve bu da yatırımcıların dijital varlığa olan yüksek ilgisini yansıtıyor.

Litecoin yükseliş trendine hazır, analistler önemli seviyeleri izliyor

Kripto uzmanı Rekt Capital, Litecoin’in %22’lik kazancına dikkat çekerek, çok yıllık düşüş eğiliminden başarılı bir toparlanmaya işaret etti ve LTC’nin yükseliş aşamasına girebileceğini öne sürdü. Rekt Capital, Litecoin’in 94 dolar kilit eşiğinin üzerinde tutunma yeteneğinin önemini ve 122 dolar direnç seviyesinin üzerinde aylık kapanış ihtiyacının önemini vurguladı ve tahminler 150 doların üzerine olası bir yükselişe işaret etti.

2020/2021’de yükseliş trendlerinden önceki benzer modeller gözlemlendiğinden, tarihsel analiz bu iyimser tahminle tutarlıdır. Litecoin takipçileri, madalyonun ana direnç noktalarına nasıl yaklaştığını yakından takip ediyor ve bu da gelecekteki fiyat gidişatını tahmin etmeye yardımcı olacak.

LTC madencileri daha fazla büyüme beklentisiyle madeni para biriktiriyor

Litecoin fiyatındaki artışa katkıda bulunan önemli bir faktör, LTC madencilerinin agresif madeni para biriktirmesiydi. IntoTheBlock’tan elde edilen veriler, madencilerin Mart ayında LTC varlıklarını 150.000 jeton artırarak toplamı 2,2 milyon LTC’ye veya yaklaşık 16 milyon dolara çıkardığını gösteriyor. Madencilerin bu stratejik stoklaması piyasa için yükselişe işaret ediyor.

Madenciler satışları durdurduğundan arzın azalması, yükseliş eğilimli yatırımcıların üstünlük kazanmasına olanak sağladı. Madencilerin davranışları, yakın gelecekte Litecoin fiyatı için “yükseliş” öngörüsünü gösteriyor. Ayrıca Coinglass’a göre Litecoin’deki açık pozisyonlardaki %44’lük artış, yatırımcıların altcoin’in yükseliş eğiliminin devam edeceğine dair güveninin arttığını gösteriyor.