Malezyalılar poker oyuncularından kripto para çaldı

Singapur’da büyük bir poker oyuncusu soygunu yaşandı. Saldırganlar 11 kişinin kişisel eşyalarını çaldı. Bir kişinin 3,58 milyon Singapur doları (SGD) veya 2,64 milyon dolar değerindeki dijital varlıkları çalındı. Birkaç şüpheli daha sonra Malezya’da tutuklandı.

2 Mayıs Perşembe günü Singapur Polisi, 18 Nisan gecesi King Albert Park’taki bir konutta silahlı soygun olayının rapor edildiğini belirten bir açıklama yaptı. Yaşları 25 ila 45 arasında değişen 11 erkek yaralandı. Polis, şüphelilerin nerede olduğunu tespit etmek için Malezya kolluk kuvvetleriyle yakın çalışmaya başladı ve şüphelilerin bu ülkeye gittikleri bilgisi ortaya çıktı.

Verilere göre 11 kişi evde özel parti düzenledi. Kurbanlardan bazılarının profesyonel poker oyuncuları olduğu ve uluslararası sıralamalarda yer aldığı bilgisi var. Saldırı sırasında çevrimiçi oyun oynadıkları sanılıyor.

Suçu işledikten sonra suçlular çetesi Malezya’ya kaçtı. Sonraki soruşturmalar sırasında, Kriminal Soruşturma Departmanı ve Clementi Karakolu olaya karışan adamları tespit etti. Bunun üzerine Ulusal Mahkeme tutuklama emri çıkardı ve Malezya Kraliyet Polisi ile işbirliği içinde hafta sonu Malezya’da 2 kişi tutuklandı. Her ikisi de bir gün sonra Singapur’a iade edildi.

Malezyalı Goh Wen Tong (28) ve Mohammad Tawfik (32) silahlı soygunla suçlandı. Suça en az 3 kişinin daha karıştığı söyleniyor. Çalınan mülkler arasında Tayvan doları, kripto para varlıkları, Richard Mille ve Rolex saatler ve bir Ferrari spor arabasının anahtarı yer alıyordu. Ancak raporda 11 kişiden yalnızca 6’sının öldüğü belirtiliyor.

İki zanlı video konferans yöntemiyle sorguya çekildi. Wu Wentong’un babası, oğlu için bir avukat tuttu. İkincisi, bir tercüman aracılığıyla, iddia makamının belirttiği mülke el koymadığını ifade etti.