Marathon Digital hisselerinin fiyatı kripto piyasası yükseldikçe artıyor

Marathon Digital Holdings Inc. (MARA), pazartesi günü öğleden sonra kripto hisseleri keskin bir şekilde yükseldiği için %11’den fazla arttı ve bu artış, Bitcoin’in (BTC) yükselişini yansıtıyordu.

Madencilerin ve devlet cüzdanlarının satışlarının ortasında düşüş baskısıyla mücadele ettikten sonra, Bitcoin fiyatı 1 Temmuz’da 63 bin doların üzerine çıktı. Öncü kripto para birimi, bu seviyenin altına geri çekilmesine rağmen, altcoinlerin yükselmesine de neden olan olumlu duygular, kripto hisseleri piyasasına da yayıldı.

Bu makalenin yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %2,8 artışla yaklaşık 63.182 dolardan işlem görüyordu. Analistler, Bitcoin’in bu yıl Temmuz ayında toparlanabileceğini öngörüyor.

MARA ve COIN hisseleri yükseliyor

1 Temmuz günü doğu saatiyle öğlen 12:30’da piyasa verileri, Marathon Digital hisselerinin %11 artışla 22,01 dolara yükseldiğini gösterdi.

Hisseler geçen hafta 20 doların üzerine çıktı, çünkü Bitcoin madencisi, Kaspa (KAS) madenciliği yaptığını duyurdu ve bugünkü kazançlar, hisselerin bu yılın Mayıs ve Mart aylarında görülen zirvelere yaklaştığını gösteriyor. Bu zirveler, Mart ayında 73 bin doların üzerine çıkarak rekor kıran BTC fiyatındaki önemli artışla da örtüşüyordu.

MARA hisseleri çift haneli rakamlara yükselirken, Coinbase Global, Inc. (COIN) hisseleri de yükseldi ve 230 doların üzerinde işlem görüyor. Bu makalenin yazıldığı sırada, kripto hisseleri %4 artışla yükseldi ve bu artış, Coinbase Prime ile ilgili haberlerin ardından geldi.

1 Temmuz’da ABD Marshal Servisi, Coinbase Prime’ı dijital varlıkların saklanması ve genişletilmiş ticaret hizmetleri sağlayıcısı olarak ilan etti.

COIN, yılın başından bu yana %47 artış gösterdi ve bu, aynı dönemde Bitcoin fiyatındaki %43’lük artıştan biraz daha yüksek.

RIOT hisse senetlerini artırıyor, ancak BTC’nin gerisinde kalmaya devam ediyor

Başka bir yerde Riot Platforms, Inc. (RIOT), son satış baskısına rağmen gün içinde %5 artış kaydetti. 13 Haziran’da RIOT, 10,98 dolardan işlem görüyordu, ancak rakip Bitfarms’ı devralma mücadelesinin ortasında hisseleri 9,03 dolara düştü.

RIOT hisseleri, yılın başından bu yana %37 düşüş gösterdi ve Bitcoin ve S & P 500’den geri kaldı, çünkü Bitcoin ve S & P 500, pazartesi günü doğu saatiyle öğlen 12:30 itibariyle %15’ten fazla artış gösterdi. Bitfarms hisseleri de sadece az bir düşüş yaşadı.