MasterCard, Eşler Arası İşlemleri Doğrulamak için Crypto Credential Çözümünü Başlattı

Crypto Credential, uzun ve karmaşık kripto cüzdan adresleri yerine işlemler sırasında basitleştirilmiş takma adlar kullanarak dijital varlıkların gönderilmesini ve alınmasını sağlayacak.

Bunun yanı sıra, Crypto Credential kripto cüzdan kullanıcılarını kimlik doğrulamasından geçirir, güvenlik standartlarına uygunluğunu kontrol eder ve gönderici ile alıcının cüzdanlarının uyumluluğunu onaylar. Bu, kullanıcıların hangi varlıkları veya blok zincirlerini desteklediğini bilmelerine gerek kalmadan, hata sayısını azaltır ve işlemlerin güvenliğini artırır.

MasterCard Crypto Credential pilot projesine katılan Bit2Me, Lirium, Mercado Bitcoin, Uphold, Foxbit ve Lulabit kripto cüzdan kullanıcıları için bu işlevsellik kullanılabilir hale geldi.

MasterCard Crypto Credential pilot projesinin tamamlanmasının ardından, Arjantin, Brezilya, Şili, Fransa, Guatemala, Meksika, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, İspanya, İsviçre ve Uruguay dahil olmak üzere 13 ülkedeki kullanıcılar, birden fazla para birimi ve blok zinciri üzerinde sınır ötesi ve iç transferler yapabilecekler.

Daha önce, ödeme sistemi MasterCard ve birkaç Amerikan bankası, kendi Düzenlenmiş Ödeme Ağı’nı (RSN) oluşturduklarını ve bunun kanıt konsepti (PoC) ile çalışan bir blok zinciri üzerinde çalışacağını duyurmuşlardı.