Meme token GME’nin fiyatı günde %460 arttı

 

Coingecko’nun verilerine göre Meme kripto para birimi GME’nin fiyatı hızla arttı. Bu dijital para birimi GameStop şirketinin hisse senedi sayacını ödünç alıyor ancak bu kuruluşla resmi bir bağlantısı yok. Kripto para borsalarında değeri günde birkaç kez hızla arttı. Bir noktada hisse senedi fiyatı 24 saat içinde %460 arttı. Haberin yazıldığı sırada 0,014 dolardan işlem görüyordu ve günün en yüksek seviyesi 0,019 dolardı.

Önemli artış, GameStop hisselerinin de fiyat artışıyla aynı zamana denk geldi. Bu, TheRoaringKitty veya Keith Gill kullanıcısının 3 yıl sonra ilk kez sosyal medya platformu X’te paylaşım yapmasının ardından geldi. Kendisi ve WallStreetBets alt dizisi, 2021’de meme hayranlarının dikkatinin ön sıralarında yer aldı ve dönüşü büyük bir heyecan dalgasıyla karşılandı.

“Pazarın geneli yaza girmeye devam ederken, GME uzun bir uykunun ardından yeniden ortaya çıktı. Dün şirketin hisseleri Roaring Kitty’nin tweet’i sayesinde %80’den fazla arttı” dedi QCP Capital’deki analistler.

Borsalarda GameStop hisseleri yükselişini sürdürüyor. 14 Mayıs 2024 Moskova saatiyle 17:20 itibarıyla %76,8 artış gösterdiler. Fiyatı 23,77 artışla 54,3 dolara yükseldi. TradingView’e göre sinema zinciri GME’nin hisseleri yaklaşık %100 arttı.

Solana’ya dayalı diğer meme-kripto para birimlerinin bu kadar dramatik sonuçlar göstermediğini unutmayın. Örneğin, raporlama dönemi boyunca WIF’in fiyatı günde %5,27 oranında düşerken BONK’un fiyatı %3,75 oranında düştü. Ancak GME çevresindeki durum, bu varlık sınıfına ilişkin heyecanın her an devam edebileceğinin sinyalini verdi. En büyük meme tokenlerini piyasa değerine göre takip eden GMCI Endeksi, haberin yayınlandığı sırada %7,65 artışla 308,52’ye yükseldi.

Meme kripto para birimleri çeşitli nedenlerden dolayı popüler hale geldi. Genellikle ortak ilgi alanlarına sahip kişilerin belirli bir meme veya şaka etrafında toplandığı topluluklarda veya çevrimiçi gruplarda ortaya çıkarlar. Bu tür oluşumlar Reddit veya X sosyal ağlarında oluşturulmakta ve çok sayıda katılımcının ilgisini çekebilmektedir. Birçok tüccar meme tokenlerini hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolu olarak görüyor. Ancak bunların satın alınması yüksek risklerle ilişkilidir.