Meme token WIF tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi

Piyasanın meme token’lara olan ilgisinin etkisiyle Dogwifhat (WIF) tokenı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Son 24 saat içinde WIF’in fiyatı %54 arttı ve bu yazının yazıldığı sırada dördüncü en büyük meme tokenı oldu. 21milyon.com‘un haberine göre WIF’in piyasa değeri şu anda 3,3 milyar dolar ve PEPE’nin piyasa değerine yaklaşıyor.

WIF pazarında balina aktivitesi tespit edildi

Kripto para analiz şirketi Lookonchain yakın zamanda fiyat hareketinin önemli miktarda balina alımından kaynaklandığını bildirdi. Lookonchain’e göre balina, 13 Mart’ta 540.837 WIF satın almak için tek bir işlemde 1,26 milyon dolar harcadı. Aynı yatırımcı 12 Mart’ta Kraken’den 2,02 milyon dolar değerinde SOL çekti ve bu daha sonra ortalama 2,19 dolar fiyatla 921.272 WIF satın almak için kullanıldı. Bu yazının yazıldığı sırada WIF 3,24 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’in verilerine göre meme tokeni son 24 saatte %43 artış göstererek bu dönemde en iyi performans gösteren kripto para birimi oldu.

WIF fiyatının son 24 saatte çift haneli yükselişine piyasada paralel bir yükseliş de eşlik etti. Günlük grafikte token fiyat hareketini analiz eden uzmanlar, Bollinger Bands (BB) göstergesinin üst ve alt bantları arasında büyük bir boşluğa dikkat çekti. Bantlar arasındaki bu kadar geniş bir boşluk genellikle token fiyatındaki volatilitenin arttığını gösterir. Yatırımcılar genellikle bunu, token fiyatının genel piyasa duyarlılığına bağlı olarak önemli dalgalanmalar yaşadığı anlamına gelecek şekilde yorumluyor.

WIF zincir verileri

WIF’in Ortalama Gerçek Aralık (ATR) tahmini, her iki yönde de fiyat dalgalanması olasılığını doğruluyor. Bu gösterge, belirli sayıda dönem boyunca yüksek ve düşük fiyatlar arasındaki ortalama aralığı hesaplayarak piyasa oynaklığını ölçer. Göstergedeki artış piyasa oynaklığının arttığına işaret edebilir. Bu yazının yazıldığı sırada ATR WIF son 24 saatte %5 artarak 0,38’e ulaştı. WIF fiyat hareketinin gelecekteki yönüne gelince, temel momentum göstergesi bir düşüşün yakın olabileceğini gösteriyor. Göreceli güç endeksi (RSI) 88,80 seviyesindeydi. Bu seviyedeki bir RSI, meme tokeninin aşırı satın alınabileceğini gösterir. Bu kadar yüksek seviyelerde, alıcılar genellikle tükenme yaşıyor ve bu da neredeyse kaçınılmaz bir düşüşe yol açabiliyor.