Memecoin Çılgınlığı ve AI-Buzz’dan Sonra Bu, Kripto Paralarda Bir Sonraki Büyük Şey Olabilir

2024, kripto para birimi alanında çeşitli sektörlerin yeniden dirilişine tanık olurken, klasik tokenlar da büyük ilgi gördü. AI tokenleri, Memecoin Mania’nın takip ettiği güçlü bir boğa koşusunun temelini atmaya başladı. Artan ivmenin ortasında, diğer popüler tokenlarla birlikte DeFi tokenleri de büyük bir ivme kazandı. Artık tokenlar zirveye ulaşmış gibi göründüğü için diğer sektörler de güçlü bir boğa koşusu olasılığının arttığını gösteriyor.

Bitcoin spot ETF’nin piyasaya sürülmesinin ardından BlackRock ve Grayscale gibi büyük varlık yönetimi şirketleri aktif olarak BTC biriktirmeye başladı. BlackRock’un son hamlesi, piyasa parasının çok yakında RWA’lara veya gerçek varlıklara geçebileceğinin sinyalini veriyor. BlackRock kısa süre önce Ethereum zincirinde bir varlık tokenizasyon fonu olan BUIDL’i başlattı. Bu, varlık tokenizasyonuna doğru büyük bir ilerlemenin sinyalini veriyor ve erken benimseyenler makul karlar elde edebilir.

İşte bu trendden yararlanmak için en iyi 5 RWA tokeni.

– MANTRA (OM): Bu, kurumlar ve geliştiriciler için bir L1 blok zinciridir. Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuştur ve RWA uygulamalarına yönelik düzenleyici gereksinimlere odaklanarak 10.000 TPS’ye kadar ölçeklendirilir. Yerel OM token fiyatı 0,575 dolar civarında ve piyasa değeri 456 milyon dolar civarında.

– Clearpool (CPOOL): Bu, firmaları DeFi sermayesine bağlayan merkezi olmayan bir borç verme pazarıdır. CPOOL’un fiyatı 0,23 dolar ve piyasa değeri 104,29 milyon dolar.

– ONDO (ONDO): ONDO, son zamanlarda yeni zirvelere yükselen RWA sektörünün lider oyuncularından biridir. Kullanıcıların ABD Hazine tahvilleri ve para piyasalarında zincir bazında getiri elde etmelerine olanak tanır. ONDO’nun fiyatı 0,95 dolar ve piyasa değeri 1,32 milyar dolar.

– Pendle (PENDLE): tokenizasyona ve gelecekteki getirilerin ticaretine olanak sağlayan bir protokoldür. RWA ve diğer sektörlere erişim imkanı sunar. Yerel token – PENDLE 3,91 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 932,55 milyon dolar.

– Santrifüj (CFG): DeFi’yi RWA’ya bağlayan, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) düşük maliyetli sermaye sunan ve istikrarlı bir gelir kaynağı sağlayan merkezi olmayan bir varlık finansmanı protokolüdür. CFG’nin fiyatı 1,02 dolar ve piyasa değeri yaklaşık 499,03 milyon dolar.

Genel olarak, kripto para piyasaları yeni bir yükseliş dalgasının başlangıcına doğru ilerliyor ve bu altcoinlerin iyi bir yükseliş yaşaması bekleniyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde RWA tokenlerinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.