Memecoin DORAE’nin Geliştiricisi 2,5 Milyon Token Sattı ve Fiyatı Düşürdü

Lookonchain platformunun uzmanları, başarılı bir yatırımcıyı yeniden tespit etti. Ancak, gözlemlerine göre, memetoken DORAE’nin geliştiricisi olduğu düşünülen bu bilinmeyen yatırımcı, kasıtlı olarak 2,5 milyon tokeni bir anda sattı.

Bu eylemi sayesinde, trader 6 saat içinde 1 milyon dolardan fazla kazanç elde etti. Analistler, kullanıcının klasik bir “rug pull” (halı çekme) planı uyguladığını ve bu sayede kısa sürede bu kadar büyük bir kar elde ettiğini düşünüyor.

Lookonchain, bu tür dolandırıcılık şemalarının memecoin sektöründe giderek daha yaygın hale geldiğine dikkat çekti ve kullanıcıları bu tür varlıklara yatırım yaparken dikkatli olmaya çağırdı.

Uzmanlara göre, memecoinler diğer kripto paralara kıyasla yüzlerce ve binlerce yüzde ile çok yüksek getiri sağladıkları için, bunlarla ilgili dolandırıcılıkların önümüzdeki dönemde artması muhtemel.

Kullanıcıların dolandırıcılık şemalarından nasıl korunabileceği konusunda sorularına yanıt olarak, analistler projeleri, geliştiricilerini ve yatırım yapacakları miktarı çok dikkatli bir şekilde incelemelerini ve bu projelere sadece kaybetmeyi göze alabilecekleri miktarda yatırım yapmalarını önerdiler.

Maalesef, bu basit önerilerin herkes tarafından yerine getirilmediği belirtiliyor. Çok sayıda trader, memecoinlerden büyük kazançlar elde etmeyi umarak yatırım yapıyor ve sonunda tüm yatırımlarını kaybediyor.