Memecoinler Ayı Piyasası Eğilimlerini Değiştiriyor ve Çift Haneli Büyüme Kaydediyor

Bazı memecoinler, kripto para birimlerinin haftalık ayı piyasası trendinden sıyrılarak son 24 saat içinde çift haneli büyüme kaydetti. Bitcoin (BTC) boğa ivmesi kazanmaya çalışırken, 24 Haziran’da 58.554 dolarla aylık en düşük seviyesine ulaştı. Ancak, memecoinlerin çoğu trendi tersine çevirdi ve çift haneli büyüme gösterdi. Mevcut boğa piyasası yükselişinden önce memecoinler, kripto para piyasasında en büyük kaybedenler arasındaydı.

Dogecoin (DOGE) daha geniş piyasa eğilimini yansıtarak son 24 saat içinde %2,4’lük bir fiyat artışı elde etti. Buna karşılık, Shiba Inu (SHIB) günlük grafikte sadece %0,15’lik bir artışla sınırlı ilerleme kaydetti. En büyük faydayı, son birkaç ay içinde ortaya çıkan yeni memecoinler elde etti.

Solana tabanlı memecoin Popcat (POPCAT) 24 saatlik grafikte %50’lik bir fiyat artışı gösterirken, Mog Coin (MOG) fiyatı %39 arttı.

Memecoinlerdeki son fiyat artışı sadece piyasa eğilimini değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda memecoinlerin, son düşüşün ardından memecoin çılgınlığına son verilmesi çağrılarının ardından olumlu haber döngüsüne geri dönmesine yardımcı oldu.

WIF ve PEPE Yeniden Gündemde

Dogwifhat (WIF), 2024 yılının başlarında 4 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmasının ardından manşetlere çıkan bir memecoin, bu haftanın başında 1,47 dolara düşerek aylık en düşük seviyesine geriledi. Ancak, 25 Haziran’da memecoin %25’ten fazla artış göstererek geçen haftaki kayıpların büyük bir kısmını geri kazandı. Token fiyatı günlük en düşük seviye olan 1,47 dolardan günlük en yüksek seviye olan 1,94 dolara yükseldi ve makale yazıldığı sırada yaklaşık 1,83 dolardan işlem görüyordu.

WIF’in yanı sıra, piyasa değeri açısından ilk 50 kripto para birimi arasında yer alan bir başka büyük memecoin olan Pepe (PEPE), son 24 saat içinde çift haneli büyüme gösterdi.

PEPE’nin fiyatı, günlük en düşük seviye olan 0,00001028 dolardan günlük en yüksek seviye olan 0,00001198 dolara yükseldi ve son 24 saat içinde fiyat %13 arttı. Floki (FLOKI) — bu sezonun bir başka popüler memecoin’i — %11’lik bir artış kaydetti, Bonk (BONK) ise %16 oranında büyüme gösterdi.