Messari: Memcoin’lerin yeni bir varlık sınıfına dönüşme potansiyeli var

Messari araştırma başkan yardımcısı Maartje Bus, Memcoin’lerin dijital varlık pazarının önemli bir parçası olduğunu söylüyor. The Block, ona göre bu paraların, kripto endüstrisinin kitleler arasında daha iyi nüfuz etmesine katkıda bulunan bir tür “Truva atı” haline geldiğini yazıyor. Uzman, Memcoin’lerin dijital varlıklar dünyasına geniş bir kitleyi tanıtabileceğine inanıyor. Bus, kültürel bir bileşenin varlığı nedeniyle çok fazla ilgi gördüklerini, bunun da doğal olarak sektöre olan genel ilgiyi artırdığını vurguluyor.

Kripto para birimi, ortalama bir insan için kullanım alanlarının olmaması nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor ve bu adil bir nokta. Ancak memcoin’ler aslında insanları ağa bağlama konusunda sürekli olarak başarılı oldu” dedi Messari başkan yardımcısı.

Bus, memlerin dikkatten para kazanmanın bir yolu olduğunu ve bunlara dayalı tokenlar söz konusu olduğunda bunların etrafında bir tahmin pazarı oluşturmanın kolay olduğunu savunuyor. Ayrıca bunları piyango veya kuruşluk hisse senetleriyle karşılaştırdı.

Bus, doğaları gereği memcoinlerin kullanıcılara çeşitli kripto para birimi kavramlarını (merkezi olmayan uygulamalar, cüzdanlar, çeşitli Web3 hizmetleri) tanıttığını söylüyor.

Ona göre bu tür paralar sektörün önemli bir parçası olmaya devam edecek. Üstelik uzman, bunların ayrı bir varlık sınıfına dönüşme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Daha önce yatırım şirketi Franklin Templeton’daki analistler memcoin’ler hakkında bir rapor yayınladı. Bu varlık kategorisinin yerel ağlarla yakından ilişkili olduğu ve benzersiz olduğu sonucuna vardılar.
ürün.

Arbitrum topluluğunun memcoin fonu oluşturmayı önerdiğini yazdığımızı hatırlayalım.