MEXC borsasında TONCOIN nasıl satın alınır

Makalenin içeriği:

  • MEXC’ye kayıt
  • Borsadaki USDT bakiyenizi doldurun
  • USDT karşılığında TONCOIN satın alın
  • MEXC borsasında TON nasıl girilir

TONCOIN kripto para birimi MEXC borsasında listelendi . Bu yazıda bu kripto borsasında TON tokeni satın almanın tüm yollarına bakacağız.

Bu yazının yazıldığı sırada, MEXC’de TONCOIN yalnızca stabilcoin USDT ile çiftler halinde alınıp satılmaktadır, bu nedenle önce USDT satın almanız ve ancak daha sonra TON blockchain paralarını satın almanız gerekir.

MEXC’de TONcoin satın almak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:

  • Borsaya kayıt;
  • Hesap doğrulama prosedürünün (KYC) tamamlanması;
  • Hesabınıza USDT kripto para birimini yükleyin veya USDT satın alın;
  • USDT karşılığında TONCOIN satın almak.

Şimdi adımların her birine daha ayrıntılı olarak bakalım.

İlk adım MEXC’ye kaydolmaktır

Borsanın resmi web sitesine gidin: www.mexc.com

Kayıt olmak için e-postanızı veya telefon numaranızı girin ve güçlü bir şifre oluşturun. Bir doğrulama kodu alacaksınız; bunu hesap oluşturma işleminizi tamamlamak için kullanın.

MEXC'ye kayıtŞekillerde bulunduğu resimde , her bir şekle , görselin üzerinde belirtilen sırayla tıklayın

Daha fazla talimat ve ekran görüntüleri arasında gezinmek için mobil uygulamayı (Android veya iOS) indirin ve oluşturduğunuz hesaba giriş yapın (üst köşedeki küçük adam simgesine tıklayın) . Kullanıcı Sözleşmesini ve medyaya erişim iznini kabul etmelisiniz (doğrulamayı geçmek için bu gereklidir):

MEXC borsasında TONCOIN nasıl satın alınır

Daha sonra doğrulamadan (KYC) geçin; borsada işlem yapmak için Temel doğrulama yeterlidir . Kişisel bilgilerinizi sağlayın ve belgelerinizin bir fotoğrafını yükleyin (yabancı bir pasaport veya sürücü belgesi yeterli olacaktır)

İkinci adım, borsadaki USDT bakiyenizi yenilemektir

Bu yazının yazıldığı sırada MEXC’deki Toncoin’ler yalnızca USDT ile satın alınabiliyordu. USDT bakiyenizi doldurmanın iki yolu vardır :

1. Kripto para bakiyenize para yatırın

USDT’yi diğer cüzdanlardan veya borsalardan aktarmak için Cüzdan bölümüne tıklayın , ardından Para Yatırma’ya tıklayın ve aramaya USDT yazın :

borsadaki USDT bakiyenizi yenilemektirAğ seçerken dikkatli olun. Yanlış ağı seçerek tüm paranızı kaybedebilirsiniz!
borsadaki USDT bakiyenizi yenilemektir

2. P2p ticaret fonksiyonunu kullanarak bir banka kartından satın alın

MEXC’de p2p ticareti var, burada bir Rus banka kartıyla USDT satın alabilirsiniz . Ticaret bölümüne gidin , sağ üst köşedeki “P2P”ye tıklayın . Kartla satın alma işlemi gerçekleştirmek için temel doğrulamayı geçmeniz ve Ödeme Yöntemlerini ayarlamanız gerekir

Ödeme yöntemleri ekle ‘yi tıklayın , ardından en kolay yol, genel listeden istediğiniz bankayı seçip Tüm ödeme yöntemleri’ni seçmektir :

Ödeme yöntemleri ekle

Listeden istediğiniz bankayı bulun, ardından gerekli Banka adı alanını doldurmanız ve Kaydetmeniz gerekir :

istediğiniz bankayı bulun

Daha sonra gerekli parametrelerle kendi satın alma siparişinizi oluşturabilir veya önerilen satıcı listesinden seçim yapabilirsiniz. Satıcıdan satın alırken gerekli USDT miktarını belirtin, ardından ödeme ayrıntılarını alacaksınız, ödemeyi tamamladığınızda Ödemeyi tamamladım’a tıklayın :

USDT satın alma talimatları

Üçüncü adım, MEXC borsasında USDT karşılığında TONCOIN satın almaktır.

Spot ticaret bölümünde ihtiyacınız olan fiyattan TONCOIN satın almak için emir verebilirsiniz.

MEXC’de TON coin satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey USDT’nizin Spot Hesapta olması gerektiğidir . Bunu yapmak için Cüzdan’a gidin ve Portföy bölümündeki bakiyenizi kontrol edin .

Spot bakiyeniz boşsa uygulama ekranının üst kısmındaki Transfer butonuna tıklayın. Transfer için gerekli tutarı girin ve transferi onaylayın:

USDT karşılığında MEXC borsasından TONCOIN satın almak

Daha sonra “Ticaret” öğesine gitmeniz ve orada TON/USDT çiftini seçmeniz gerekir (borsalardakiTONCOIN coinin TON işaretine sahip olduğunu unutmayın ):

USDT karşılığında MEXC borsasından TONCOIN satın almak

TON Coins hem piyasa fiyatından hem de limit fiyatından satın alınabilir . Fiyatı belirten limitli emir vermek daha iyidir, çünkü “piyasadan” alım yaparken ihtiyacınız olan fiyat emir defterinde olmayabilir ve bu durumda emriniz daha yüksek fiyatlarla gerçekleştirilecektir.

İstediğiniz fiyatı ve gerekli miktarda TONCOIN veya USDT’yi girin . Daha sonra uygulamanın yerleşimini onaylayın ve yürütülmesini bekleyin.

Satın alınan TONCOIN Spot Bakiyenizde görünecektir .

Henüz TON coin satın almadıysanız bunu diğer resmi platformlardan da yapabilirsiniz: CryptoBot , OKX veya EXMO . Daha sonra bunları yerel bir cüzdana aktarabilir ve kullanabilirsiniz (saklayın, aktarın).

Toncoin satın alırken herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız sohbetimizde yardım istemekten çekinmeyin .

MEXC borsasında TON nasıl girilir

Zaten Toncoin’leriniz varsa, bunları hemen MEXC borsasına girebilirsiniz . Bunu Cüzdan bölümünde yapabilirsiniz , Para Yatırma’ya tıklayın ve aramaya TON yazın :

MEXC borsasına TON girmek için talimatlar

Bundan sonra, TONCOIN bakiyenizi hangi ağda yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz (yerel TON ağı veya ERC-20 veya BEP-20 ağlarında sarılmış TON). Lütfen TON ağında transfer sırasında bir yorum ( not ) doldurmanız gerektiğini unutmayın , aksi takdirde paranızı kaybedebilirsiniz:

MEXC borsasına TON girmek için talimatlar

Kripto Kaptan kanalına abone olmanızı öneririz ! — TON platformundaki talimatlar ve kılavuzlar burada hızla yayınlanır. Parmağınızı The Open Network blockchain’in nabzında tutacak ve tüm haberlerden ilk siz haberdar olacaksınız.