MEXC Küresel Kripto Borsası: Tam İnceleme

MEXC Kripto Borsası

MEXC Global, 2018 yılında başlatılan merkezi bir kripto para borsasıdır ( CEX ). Birkaç yıllık faaliyet süresi boyunca platform, yalnızca sunulan hizmetlerin listesini önemli ölçüde genişletmekle ve ticarete açık varlıkların sayısında rekor sahibi olmakla kalmadı, aynı zamanda 100’den fazla ülkeden milyonlarca kullanıcının güvenini de kazandı. Bu incelememizde MEXC’nin nasıl çalıştığından bahsedeceğiz ve onu diğer kripto borsalarından ayıran şeyin ne olduğunu öğreneceğiz.

MEXC Kripto Borsası: Kısa Bir Tarih

MEXC Global – o zamanlar hala MXC olarak adlandırılıyordu ve Nisan 2018’de Singapur’da tescil edildi. Platformun lansmanı Metin Mehmet Durgon ve John Cheng Ju tarafından yürütüldü. 3 ay sonra ekosistemin önemli bir parçası haline gelen MX borsa tokenini piyasaya sürdüler . Piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonra MXC, küresel kripto para birimi ticaret pazarının yaklaşık %5’ini oluşturdu.

Borsa, 2020 yılında adını MEXC Global olarak değiştirdi ve güncellenmiş bir küresel ticaret platformunu başlattı. Yöneticiler, yeniliklerin artan popülaritenin yanı sıra kullanıcılara kripto varlık alım satımı için daha kullanışlı ve modern bir arayüz sunma arzusundan kaynaklandığını söyledi. Güncelleme, spot piyasadaki ticaret arayüzünden kullanıcının cüzdanına ve kişisel hesabına kadar borsanın tüm işlevselliğini etkiledi. MEXC, 2021 yılında Crypto Expo Dubai’de Asya’nın En İyi Kripto Borsası ödülüne layık görüldü .

MEXC Global şu ​​anda dünya çapında 10 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Borsanın genel merkezi Singapur’da kalıyor ancak şirketin Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İsviçre ve Avustralya dahil olmak üzere diğer ülkelerde de faaliyet gösterme lisansları var. Resmi MEXC web sitesi Türkçe, İngilizce, Portekizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Filipince, Hintçe ve diğerleri dahil olmak üzere 15’ten fazla dili desteklemektedir.

MEXC Global ekosistemine neler dahildir?

MEXC Global merkezi bir borsadır. Bu, platformun yatırımcılar arasında aracı görevi gördüğü anlamına gelir. Platform, spot piyasaya ek olarak 200 katına kadar kaldıraçlı COIN-Margin ve USDT-Margin vadeli işlemleri, marj ticareti, sürekli swaplar, opsiyonlar ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) sunmaktadır. Kullanıcılar aynı zamanda kopya ticaret özelliğini kullanarak deneyimli yatırımcıların işlemlerini de kopyalayabilirler . Şu anda MEXC’de 1.500’den fazla varlık işlem görüyor ve toplam işlem çifti sayısı 2.000’i aşıyor.

Platformun müşterileri aynı zamanda MEXC P2Pkripto para birimlerinin eşler arası ticareti için bir pazaryerine ve ek kazançlar için bir dizi araca ( MEXC Launchpad , Kickstarter ve MEXC Savings) erişebilir.

MEXC Global ekosistemi aynı zamanda ABD, Singapur, Hong Kong ve dünyanın diğer bölgelerinde faaliyet gösteren risk sermayesi fonu MEXC Ventures’ı da içeriyor. Şu anda AUM’da 100 milyon doların üzerinde ve 300’den fazla portföy yatırımı var. MEXC Labs hızlandırıcısı yeni projeleri desteklemeyi amaçlıyor ve yalnızca başlangıç ​​sermayesi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda konumlandırma geliştirmeden pazarlama ve ürün lansmanına kadar çeşitli profesyonel hizmetler de sunuyor.

MEXC’ye kayıt

MEXC Global kripto para borsasında işlem yapmak için kayıt olmanız gerekmektedir . Borsadan para çekme limitini artırmak için doğrulama da gerekli olacaktır. E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya Apple veya Google hesabınızı kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

MEXC'ye kayıt

E-posta veya telefon numarasını kullanarak MEXC’ye kaydolun

 • E-posta veya Telefon Numarası’nı seçin ve ayrıntıları girin. Daha sonra güçlü bir şifre oluşturun. En az 10 karakter, en az bir büyük harf, bir küçük harf, bir sayı ve bir sembol içermelidir
 • Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını okuyup kabul edin ve Hesap Oluştur’a tıklayın
 • E-postanıza veya telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecektir. Girin ve Onayla’ya tıklayın

MEXC’ye Apple veya Google hesabıyla kaydolun

 • Apple ile Devam Et veya Google ile Devam Etseçeneğini seçin . Mevcut hesabınızı kullanarak MEXC’ye kaydolmanızı isteyen bir pencere görünecektir.
 • Apple veya Google hesabınızın şifresini girin. Bu sizi Binance web sitesine geri götürecektir.
 • Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını okuyup kabul edin ve İleri’ye tıklayın

Dilerseniz akıllı telefonunuzu kullanarak MEXC Global uygulamasına kayıt olabilirsiniz. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz . Bu durumda tüm eylemler aynı olacaktır.

MEXC Global’de nasıl doğrulanılır?

MEXC, doğrulaması olmayan bir kripto borsasıdır . Ancak MEXC kripto borsasının tüm özelliklerine erişebilmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekecek. Bunu yapmak için kişisel hesabınıza gidin ve Kimlik Doğrulama bölümünü seçin . Burada iki seçenek göreceksiniz – Temel doğrulama ve karşılık gelen para çekme limitleriyle birlikte Gelişmiş doğrulama

MEXC Global'de doğrulama

Temel doğrulama nasıl geçilir?

 • Geç’i tıklayın
 • İkamet ettiğiniz ülkeyi seçin. Belgelerinizde bulunanlarla eşleştiğinden emin olun
 • Daha sonra ülkeniz/bölgeniz için doğrulama gereksinimlerinin bir listesini göreceksiniz. Gerekli bilgileri girin ve “Devam Et” e tıklayın
 • Kimlik belgesinin türünü ve verildiği ülkeyi seçin ve fotoğraflarını yükleyin
 • Başvuru doğrulandıktan sonra borsa size e-posta veya telefon numarası yoluyla bir bildirim gönderecektir.

Genişletilmiş doğrulama nasıl geçilir?

MEXC Global'de genişletilmiş doğrulama

 • Geç’i tıklayın
 • İkamet ettiğiniz ülkeyi seçin. Belgelerinizde bulunanlarla eşleştiğinden emin olun
 • Daha sonra ülkeniz/bölgeniz için doğrulama gereksinimlerinin bir listesini göreceksiniz. Gerekli verileri girin
 • Kimlik belgesinin türünü ve verildiği ülkeyi seçin ve fotoğraflarını yükleyin
 • Cihazınızın kamerasını paylaşın
 • Selfie arayüzünü kullanarak yüzünüzü tarayın
 • Başvuru doğrulandıktan sonra borsa size e-posta veya telefon numarası yoluyla bir bildirim gönderecektir.

MEXC Global’de para yatırma ve çekme

MEXC Global'de para yatırma ve çekme

MEXC, Visa ve Mastercard’ı desteklemektedir. Borsaya doğrudan bir karttan para yatırmak için kartı hesabınıza bağlamanız gerekir.

 • banka transferiMEXC, SEPA ve FPS yoluyla çeşitli fiat para birimlerindeki banka transferlerini kabul etmektedir. Bir banka hesabından para aktarmak için onu borsaya bağlamanız gerekir.
 • Kripto para transferiMEXC hesabınıza başka bir kripto para cüzdanından para yatırabilirsiniz. Para Yatırma ‘yı seçin , arama çubuğuna istediğiniz coinin onay kodunu girin, istediğiniz ağı bulun ve bir transfer adresi oluşturun. Daha sonra kopyalayın veya QR kodunu tarayın ve işlemi tamamlayın.Seçtiğiniz ağın, çekim yaptığınız platformun ağıyla eşleştiğinden emin olun. Yanlış ağı seçerseniz paranızı sonsuza kadar kaybedebilirsiniz.
 • P2P aktarımıMEXC P2P, istediğiniz fiat para birimini, değeri ve ödeme yöntemini seçerken dijital varlıkları doğrudan diğer kullanıcılarla takas etmenize olanak tanıyan, eşler arası bir pazar yeridir. Platform aslında bir kripto para birimi değiştiricisi olarak çalışıyor : tek fark, bir garantörün varlığıdır, bu durumda garantör, borsanın kendisidir. MEXC’deki P2P işlemleri yalnızca doğrulanmış kullanıcılar tarafından kullanılabilir.Önemli! MEXC Global, uluslararası mali düzenleyicilerin yönergelerini izleyen merkezi bir borsadır. Kısıtlamalar nedeniyle bazı bölgelerde giriş ve çıkış özellikleri kullanılamayabilir.

MEXC kripto borsası hangi ticaret seçeneklerini sunuyor?

MEXC Global, spot piyasaya, COIN-Margin ve USDT-Margin vadeli işlemlerine, marjlı ticarete, sürekli swaplara, opsiyonlara ve borsada işlem gören fonlara (ETF’ler) erişim sunmaktadır. Kullanıcılar aynı zamanda kopya ticaret özelliğini kullanarak diğer yatırımcıların işlemlerini de kopyalayabilirler .

Komisyon yapısı kullandığınız ürüne göre değişmektedir.

marj ti̇careti̇

 • Spot ticaret , kripto para birimini “yerinde” ödemeyle doğrudan satın alma ve satma işlemidir. Spot piyasada işlem yapmak yalnızca sahip olduğunuz varlıkları kullanır; kaldıraç veya marj yoktur. Dolayısıyla, spot ticaretin daha az kâr getirme potansiyeli vardır ancak aynı zamanda daha az risklidir
 • Marj ticareti, yatırımcıların kaldıraç yoluyla büyük miktarlarda sermayeye erişmesine olanak tanıyan ödünç alınan fonları kullanarak alım satım yapmayı içerir
 • MEXC’de kripto türevleri ticareti, COIN-Margin vadeli işlemlerini, USDT-Margin’i ve opsiyonları içerir. Hepsi temel kripto para biriminin değerini yansıtan sözleşmelerdir. Vadeli işlemlerde 200x’e kadar kaldıraç kullanmak sermaye verimliliğini artırır ancak büyük kayıplara veya mevduatınızın tamamen kaybolmasına yol açabilir
 • Kaldıraçlı bir ETF, dayanak varlığa 3x ve 5x kaldıraçla maruz kalmanızı sağlayan bir türevdir. ETF’ler spot piyasada normal tokenlar gibi alınıp satılabilir
 • Kopya ticaret, diğer yatırımcıların işlemlerini kopyalamanıza olanak tanır

BeInCrypto editörleri uyarıyor: Kripto para ticareti yüksek risklerle ilişkilidir. Her zaman risk yönetimine bağlı kalmayı ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla ticaret yapmayı unutmayın.

MEXC Global’de ekstra para kazanmaya yönelik araçlar

Staking

Staking

MEXC esnek ve sabit stake etmeyi destekler. İlk durumda parayı istediğiniz zaman iade edebilirsiniz, ikincisinde ise varlıkları belirli bir süre bloke edersiniz. Tahmini yıllık getiri, belirli tokena bağlıdır.

Staking için uygun olan coinlerin tam listesi Tasarruf bölümünde bulunabilir .

Başlangıç

Kickstarter yeni bir projenin listelenmesinden önceki aşamadır. Bu süreç sırasında proje, MEXC’de listelenmek için oylamayı başlatır ve oy kullanan tüm kullanıcılara ücretsiz olarak token dağıtır. Oylama hedefine ulaşamazsa, MEXC listelemeyi iptal edecek ve madeni paraları serbest bırakacak.

M Günü

MEXC M-Day, kullanıcıların ücretsiz jeton alabileceği bir kripto para birimi “piyangosudur”. Katılmak için belirli kriterleri karşılamanız gerekir: 10.000 USDT’den fazla işlem hacmine sahip olmanız ve MX tokenlarına sahip olmanız gerekir.

MEXC Başlatma Paneli

MEXC Başlatma Paneli

MEXC Launchpad, ticaret çifti için likidite yaratan MX token sahipleri tarafından yeni kripto para birimi projelerinin başlatılmasına yönelik bir platformdur. Lansmanın ardından katılımcılar taahhüt edilen MX plus ödüllerini yeni tokenlar şeklinde geri alacaklar.

MEXC borsası güvenli mi?

Kripto borsası MEXC, kullanıcılarının fonlarının güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama, tüm varlıkların soğuk depolanması ve katı bir KYC/AML politikası dahil olmak üzere bir dizi önlem aldı. Sorun olması durumunda platform müşterileri sohbet, e-posta, mesajlaşma programları ve sosyal ağlar aracılığıyla destek ekibiyle gerçek zamanlı olarak iletişime geçebilir.

Özetleyelim

CoinGecko’ya göre MEXC Global, merkezi kripto borsaları sıralamasında şu anda 15. sırada yer alıyor. Platformun kesinlikle pek çok avantajı var – örneğin çok çeşitli varlıklar, 200x’e kadar kaldıraçla işlem yapma yeteneği, kopya ticaret işlevi ve ekstra para kazanmak için birçok araç. Ayrıca, MEXC’ye erişmek için doğrulamadan geçmenize gerek kalmayacak; düzenli kayıt yeterli olacaktır.

Ancak platformun fiat para birimleriyle işlem çiftlerinin bulunmaması gibi dezavantajları da var.

MEXC Küresel platformu

Öyle ya da böyle, Singapur borsası birkaç yıl boyunca dijital varlıkların ticareti için kanıtlanmış bir platform olarak kendini kanıtladı ve artıları eksilerinden çok daha ağır basıyor. Bu nedenle, kullanışlı bir kullanıcı arayüzü, geniş işlevsellik ve çok sayıda ticaret fırsatı sunan bir seçenek arıyorsanız, MEXC Global kesinlikle daha yakından incelemeye değer.

+ MEXC Global kripto para borsası ne zaman kuruldu?

MEXC Global – o zamanlar hala MXC olarak adlandırılıyordu ve Nisan 2018’de Singapur’da tescil edildi. Piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonra MXC, küresel kripto para birimi ticaret pazarının yaklaşık %5’ini oluşturdu.

+ MEXC kripto borsası nerede kayıtlı

Borsanın genel merkezi Singapur’da kalıyor ancak şirketin Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İsviçre ve Avustralya dahil olmak üzere diğer ülkelerde de faaliyet gösterme lisansları var.

MEXC Launchpad nedir?

MEXC Launchpad, ticaret çifti için likidite yaratan MX token sahipleri tarafından yeni kripto para birimi projelerinin başlatılmasına yönelik bir platformdur. Lansmanın ardından katılımcılar taahhüt edilen MX plus ödüllerini yeni tokenlar şeklinde geri alacaklar.