MicroStrategy, bir ay içinde bitcoin satın almak için ikinci bağış toplama turunu başlattı

Mart ayı başlarında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin satın almak için şirketin 600 milyon dolarlık tahvillerinin satıldığını duyurdu. Ancak turun bir parçası olarak 800 milyon dolar toplamayı başardılar ve bunun karşılığında 12.000 BTC satın alındı. Görünüşe göre Saylor durmayacak, 500 milyon dolarlık yeni bir tahvil satışı turu daha duyurdu, böylece şirket sadece iki hafta içinde 1,3 milyar dolarlık tahvil ihraç edecek.

Şu anda MicroStrategy cüzdanlarında yaklaşık 205.000 BTC bulunuyor ve bunların değeri 15 milyar doları aşıyor. Şirketin mümkün olan maksimum bitcoin sayısının %1’ini elde etmek için satın alabileceği yalnızca 5.000 jeton kaldı. Ve yeni finansmanla şirket bunu yapabilecek kapasiteye sahip.

Yeni tahvillerin vade tarihi 15 Mart 2031 olarak belirlendi. Yatırımcılar bu tarihe kadar yatırımlarından altı ayda bir faiz alacak, bunları satma veya MicroStrategy hissesine dönüştürme hakkına sahip olacak.

BlackRock’un Bitcoin spot ETF’sinin de yaklaşık 200.000 BTC tuttuğunu unutmayın. Ancak bu durumda fonlar yatırımcılara aittir ve BlackRock yalnızca varlıkları yönetir. MicroStrategy durumunda tüm bitcoinler şirkete aittir.